ra Afscheid O. van Maanen Pensionering A. P. Fakkeldij J. de Lang Op 24 juni jl. nam de heer Van Maanen, na zevenenveertig Heineken jaren, afscheid. Amsterdam. Vrijdag 24 juni 1977 was voor de heer O.van Maanen, chef plaatselijke debiteureninformatie aan de Van der Helststraat, de laatste dag van zijn zevenenveertig dienstjaren bij Heineken. Na het officiële gedeelte, de ontvangst in de lunchkamer. volgde een druk bezochte en zeer geanimeerde afscheidsre ceptie in 't Koelschip, waar vijf sprekers een en ander over en tegen de scheidende functionaris hadden te zeggen. De heer P.Bol, directeur informatieverwerking, schetste in het kort welke afdelingen de heer Van Maanen heeft doorlopen. Van de expeditie/fustencontrole (1930) naar de leningenad ministratie (1933), waar toen gewerkt werd met tweedehands machines. Vervolgens ging de heer Van Maanen naar de cen trale verkoopadministratie, die in 1971 werd verplaatst naar de Herengracht. Daar was hij debiteureninformant. In 1973 keer de hij terug naar de Van der Helststraat. De heer Bol betrok in zijn dank ook mevrouw Van Maanen voor haar onmisbare steun op de achtergrond. Namens de mensen die de scheidende debiteureninformant kennen als ,,het instituut Van Maanen", sprak de heer A.Kamps, hoofd centrale verkoopadministratie. Bij deze men sen was de heer Van Maanen overgekomen, niet als een man die „buit zoekt", maar als iemand die zich aan de situatie aanpast en voor wie het leven meer betekent dan alleen Hei neken. De heer Kamps, die eveneens de rol welke mevrouw Van Maanen heeft gespeeld belangrijk noemde, overhandigde een envelop namens de collega's „die wat verder afstaan". Volgens zijn directe chef, de heer J.A.Matser, chef contract administratie en debiteureninformatie, heeft de heer Van Maanen administratie gevoerd naast de commercie, een vooral in Amsterdam bijna onmogelijke taak. De heer Van Maanen heeft dan ook meer rode potloden gebruikt dan het hele Nederlandse kiezersvolk bij elkaar, maar hij heeft, aldus de spreker die potloden tenminste goed gebruikt. Ook de heer Matser overhandigde een envelop en vervolgens spraken nog de heren W.Ritman, gepensioneerde, die herinneringen op haalde en anekdotes vertelde en P.H.Kruys, chef verkoopse cretariaat, die namens het gewestelijk verkoopkantoor een parasol aanbood. De woorden van de laatste spreker, de heer Van Maanen, zullen door de aanwezigen niet snel vergeten worden. Hij be dankte de sprekers één voor één, en had daarbij voor ieder van hen een heel speciale Van Maanen-typering en een bijzonder woord van erkentelijkheid. Ook het thuisfront en vooral zijn vrouw („zijn nieuwe werkgever") werden in de dank betrok ken. Voor de heer Fakkel dij was op 30 juni jl. het ogenblik van af scheid nemen aan gebroken. Mevrouw Van Kooten zorgde voor een bioeme- tje-op-de-revers. Op 30 juni jl. heeft de heer A. P. Fakkeldij, na een 15-jarig dienstverband, in verband met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd afscheid genomen van de brouwerij aan de Mauritskade te Amsterdam. Ter viering van dit feit werd hij op deze dag in de Raadskamer van de brouwerij ontvangen door de heer R.G. Louwinger, chef werkplaatsen en mevrouw S.van Kooten en de heer F. L. M. van Scherpenseel van de plaatselijke personeelsdienst. Te midden van collega's en gepensioneerden ontving de heer Fakkeldij van het jubileumfonds een cadeaubon en een enve lop met inhoud. De heer Fakkeldij, die gedurende zijn dienstverband bij de brouwerij als wagenmaker is begonnen en later als timmerman werkzaam is geweest, heeft in verband met ziekte reeds ge ruime tijd niet meer kunnen werken. Op verzoek van de heer Fakkeldij werden er geen toespraken gehouden. Wél wilde hij graag zelf een dankwoord uitspreken, waarin hij in het bijzonder de directie, chefs/collega's en alle aanwezigen voor de belangstelling en het cadeau bedankte. Het 40-jarig jubileum van de heer De Lang werd in huiselijke kring herdacht. Amsterdam. Op woensdag 1 juni jl. werd het 40- jarig jubileum gevierd van de heer J. de Lang. Dit gebeurde in huiselijke kring, omdat de heer De Lang reeds een paar jaar geleden in verband met zijn gezondheid zijn werkzaamheden aan de Mauritskade moest beëindigen. Namens de brouwerij waren aanwezig de heren G. Struiksma, opleidingen, A. A. Binnekade, wachtchef intern transport, J. J. Rijnbeek, garage, alsmede mevrouw S.van Kooten van de plaatselijke personeelsdienst. De heer Binnekade overhandigde de jubilaris de envelop, waarna door de heer Struiksma een fraaie fruitmand werd aangeboden. Ook mevrouw De Lang werd niet vergeten, zij ontving uit handen van mevrouw van Kooten een bloemstuk. Tijdens de gezellige ontvangst werden veel herinneringen op gehaald uit de bijna veertigjarige loopbaan van de heer De Lang, die velen kennen van zijn werk als kuiper en later als koetsier van de brouwerij aan de Mauritskade. 18

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 18