BOSSCHE GEPENSIONEERDEN. OP DE JAARLIJKSE TRIP Op het terras in de zon was het best uit te houden. in hotel-restaurant Annink-Pot een kof fiepauze werd genomen. Na ruim een uur werd de reis voortgezet naar Arn hem. Het doel aldaar was het Open luchtmuseum. Hier genoot men van een zeer uitgebreide Gelderse koffietafel. haalden herinneringen op uit de tijd dat zij zelf nog in een bedstee sliepen, of van de gerookte ham in de schouw snoep ten. Na de wandeling werden er thee en an dere drankjes geserveerd, waarna de t,- Tot de bezienswaardigheden van het Open luchtmuseum behoort brouwerij De Roskam, destijds (vóór de oorlog) geschonken door Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij NV. en het Centraal Brouwerij Kantoor. terugtocht aanving. Deze voerde onder meer langs Het Dorp. Hier konden de ge pensioneerden er zich van overtuigen hoe weinig dit dorp van een echt dorp verschilt. Er is bijvoorbeeld een normaal verkeer in de straten, zij het met aange paste snelheid. Via de nieuwe Waalbrug bij Tiel reed het gezelschap naar Den Bosch. De dag werd daar in hotel-restaurant Metropole afgesloten met een goed diner. De reizi gers hadden het zeer naar hun zin gehad en waren vol lof over de organisatie. Het weer was de 86 deelnemers aan het jaarlijkse uitstapje voor de gepensio neerden uit Den Bosch zeer welgezind, toen de bussen dinsdag 31 mei jl. koers zetten naar Twente. De reis ving om half negen aan en voerde eerst langs Bra bants, later langs Gelders natuur schoon. De snelwegen werden zorgvul dig gemeden. Om tien uur kwam de groep in het Twentse Beckum aan, waar Met name de honingwijn die erbij geser veerd werd, was een klasse apart. Na deze lunch was iedereen vrij om te gaan en te staan waar hij wilde. Enkelen prefereerden het om uit de wind en in het zonnetje op het terras te blijven toeven, terwijl anderen een uitgebreide wande ling door het museum maakten. Hier herleefde het nog niet zo veraf liggende verleden. Enkele gepensioneerden Met een diner in hotel-restaurant Metropole werd het uitstapje van de gepensioneerden uit Den Bosch besloten. Vrolijke gezichten na een welgeslaagde dag.

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 15