BUS BOOT- BUSTOCHT OUD MEDEWERKERS AMSTERDAM Begin juni hebben onze oud-medewer kers van de twee Amsterdamse ves tigingen hun jaarlijkse trip telkens weer een hoogtijdag gemaakt. We gens het grote aantal deelnemers werd de tocht op twee achtereenvolgende dagen gehouden. Eerst gingen, op 2 juni jl.de oud-medewerkers van Amsterdam II op stap. Via Weesp en een schilder achtige route langs de Vecht koersten de vijf bussen op Hilversum aan, waar gestopt werd voor een kop koffie met gebak. Hier voegde de bus met oud-me dewerkers uit Den Haag en Rotterdam zich bij het gezelschap. Met zes bussen werd de reis voortgezet en na een rit over de aan natuurschoon zo rijke Veluwe kwam de colonne tegen het middaguur in Harderwijk aan. Hier kreeg het gezelschap een uitstekend di ner (ja zeker, rond lunchtijd!) voorge schoteld. Tegen tweeën stapten de oud-mede- werkers aan boord van het m.s. Staver- den. Op dit luxueuze schip kreeg ieder een de gelegenheid met iedereen te praten. De boottocht, die men ging maken, was de oorzaak van het vroege tijdstip van het diner. Op de woelige baren van het Flevomeer en het Gooimeer is het im mers niet zo eenvoudig om uitgebreid te tafelen. Via de randmeren van het IJs- selmeer, met een goed uitzicht op het oude en nieuwe Nederland, voer men richting Amsterdam. Aan boord hoefden de deelnemers geenszins stil te zitten. Zij konden bij een hapje of een drankje ge zellig met elkaar praten maar ook een dansje maken op de muziek van het trio The Oldtimers of, tijdens de pauzen, luis teren naar de Zangeres Zonder Naam. Desgewenst kon men nog zijn geluk be proeven bij het bingoën, waarmee leuke prijsjes te winnen waren. Op deze boottocht achtte de met ingang van 1978 nieuwe organisator van de dagtocht van de oud-medewerkers, de Het optreden van de Zangeres Zonder Naam. heer H. A. Hesse, het moment gekomen om zijn voorganger, de heer G. Struiks- ma, die de tocht liefst twintigmaal heeft georganiseerd, te huldigen voor zijn vele werk. Namens alle aanwezigen ontving de heer Struiksma een blijvend ge schenk dat hij kennelijk goed kon ge bruiken. Het berghok want dat was het staat inmiddels bij zijn caravan op de Veluwe. Voor hem een blijvende herin nering aan degenen, die hem niet snel zullen vergeten. De inscheping in Harderwijk op de eerste dag Na enig oponthoud bij de Oranjesluizen meerde de boot rond acht uur aan de kade achter het Amsterdams Centraal Station, vanwaar een ieder moe, maar voldaan huiswaarts keerde, 's Anderendaags troffen de oud-mede werkers van Amsterdam I in een gieten de regen het schip aan dezelfde kade aan. De Staverden was namelijk de nacht blijven liggen, om op de 3e juni de trip in omgekeerde richting te maken. Direct na de afvaart werd koffie met ge bak geserveerd en begon hetzelfde trio als de dag ervoor met zijn verstrooiende klanken. Het lukte, gezien het vroege uur, wat moeilijker de stemming op te voeren, maar gaandeweg slaagden de muzikanten daarin. Ook nu werden weer bingo's gespeeld. Na een voorspoedige vaart, waarbij de zon het goeddeels liet afweten, bereikte het gezelschap Harderwijk. Daar ston den de bussen klaar waarmee een rond rit over de Veluwe werd gemaakt. Na een theepauze in Renswoude ging ae tocht langs de Leusderheide naar Hil versum, waar men het diner gebruikte. Toen de bussen omstreeks negen uur het terrein van de brouwerij aan de Van der Helststraat opdraaiden, kon ieder een terugzien op een geslaagde dag, die ditmaal onder leiding stond van de heer J. Smit. Reeds nu zien de oud-medewerkers uit naar hetgeen hun op 1 en 2 juni 1978 geboden zal worden. Oud-medewerkers van Amsterdam II. in afwachting van het diner. Vrolijke stemming aan tafel tijdens het diner op de tweede dag. 13

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 13