Distributie centrum Zoeterwoude In Zoeterwoude gingen de Apollo's eerst de lucht in Een drijvende bok tilde telkens een Apollo op een speciale, 14 meter lange wagen. (Het gewicht op deze wagens wordt ver deeld over 96 wielen, terwijl van de twaalf assen de voorste zes onafhankelijk van de achterste zes kunnen draaien.) Het transport over de weg van Hazerswoude naar de brouwerij moest steeds in alle vroegte plaatsvinden. Voor het plaatsen van de tanks werd gebruik gemaakt van de grootste mobiele kraan van Nederland: eigen gewicht 300 ton, Sinds eind april jongstleden be schikt ons concern ook in Zoeter woude over een distributiecen trum voor bier. Op 29 april opende drs. A. H. Ge- rards, hoofd fysieke distributie Heineken, een nieuwe, op het in dustrieterrein van Zoeterwoude gelegen opslagruimte van D. Jon ker B.V., een transportonderne ming, die op dit gebied reeds voor ons werkzaam is. Het pand, dat een oppervlakte heeft van 9.000 m? en goed is voor een opslag van 65.000 hl (ongeveer 15.000 pallets) wordt door Heineken gehuurd en geëx ploiteerd als distributiecentrum, vanwaaruit leveranties met name in de provincie Zuid-Holland wor den uitgevoerd. ...om vervolgens feilloos op hun basis te landen de lancering zogezegd maximaal hefvermogen 350 ton. Bij het verplaatsen van een gewicht van 50 ton heeft deze kraan, met een hoofdmast van 49 meter, een vlucht van 34 meter. Het op hun plaats zetten van de Apollo's is ten tijde van deze operatie welhaast een routinekarwei geworden, waarbij in een aantal gevallen de tank binnen het half uur op zijn fundatie stond.

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 7