Heineken en het 16e internationale congres van de European Brewery Convention Vele honderden congressisten luisterden In de grote zaal van het RAI-congrescentrum In Amsterdam naar de lezingen in de ver schillende vakgebieden. De Nederlandse brouwerijen, verenigd in het Centraal Brouwerij Kantoor, zijn van 22 tot en met 27 mei als .gastheer" opgetreden voor het zestiende interna tionale congres van de European Brew ery Convention. Voor dit tweejaarlijkse gebeuren waren bijna duizend in de brouw- en moutindustrie werkende of aan deze bedrijfstakken nauw verwante specialisten naar Amsterdam gekomen om in het RAI-congrescentrum te luiste ren naar maar liefst 57 inleidingen over hun vakgebied. Daarnaast was er in het programma vol doende ruimte ingebouwd voor een meer ongedwongen gedachtenuitwisseling over de technologische aspecten van het vak. En om dat laatste nog wat te veraangenamen hadden de Nederland se brouwers in de wandelgangen van de RAI gezorgd voor een bescheiden, doch zeer druk bezochte presentatie van hun produkten. Dertig jaar geleden werd deze „vereni ging" van Europese brouwers opgericht met het doel internationale samenwer king ten bate van het wetenschappelijk onderzoek op het gebied van de brou werij en de mouterij te bevorderen en daarnaast de communicatie tussen de praktische brouwer en de wetenschaps man te verbeteren. Dit wordt uiteraard niet alleen bereikt met het houden van congressen. Er zijn comités, waarin zeer gerichte opdrachten worden bestu deerd; er is een documentatiecentrum dat vele waardevolle publikaties ver spreidt en er wordt van tijd tot tijd een symposium gehouden, waarin men zich met een specifiek onderdeel van de to- Een van de gasten tijdens het bezoek aan onze brouwerij in Zoeterwoude was de voor zitter van de European Brewery Convention, de heer E. H. M. Clutterbuck (tweede van links), die van Heineken medewerker K. Ver duin uitleg krijgt over de in het brouwhuis op gestelde schaalmodellen. tale problematieken bezighoudt. Vorig jaar werd zo'n symposium besteed aan de computerbestuurde procesbeheer sing, dit najaar zal men zich buigen over de bestrijding van de geluidshinder met name in de bottelarij. Om het de vele congresgasten, onder wie ook toehoorders van brouwerijen buiten Europa, zoals Amerikanen en Ja panners nog meer naar de zin te maken, waren er de gebruikelijke ontvangsten. Zeer veel belangstelling had men op de laatste dag van het congres voor het brouwerijbezoek, waarbij onze vestigin gen Van der Helststraat in Amsterdam en Zoeterwoude zich in een groot aantal, bijzonder geïnteresseerde congresgan gers, sommigen vergezeld van hun echtgenotes, mochten verheugen. Op het binnenterrein van de brouwerij in Amsterdam had men voor deze gele genheid veel rijdend materieel van de afdeling reclame service en extern transport uitgestald. In Zoeterwoude maakte men de rondleiding gedeeltelijk per Engelse dubbeldekker, gedeeltelijk te voet, waarbij nagenoeg elk onderdeel van het bedrijf bezocht werd. Ook kon men nog apart de laboratoria bezoeken. Op beide brouwerijen werd aan de gas ten een map met Heineken documen tatie uitgereikt, waarin onder meer een speciaal voor deze congressisten ge maakt boekje over Heineken was opge nomen. De congresweek werd op vrijdagavond afgesloten met een zogeheten Holland se avond, waarvoor in het RAI-Congres- centrum de bekende Mokum 700- geveltjes, zoals die werden gebruikt voor de jongste horecava-tentoonstelling, weer waren opgezet. Na een week van ingespannen arbeid kon men zich hier naar hartelust vermaken. Op de binnenplaats van de brouwerij aan de Van der Helststraat in Amsterdam werd een deel van het materieel van Reclame Service en Extern Transport gedemonstreerd. Op de foto de T-Ford van Heineken, de A-Ford van Amstel, de oude brandweerwagen van Vromona, de Se- ven-Up duck, een geluidswagen met reuzenglas, een vrachtwagencombinatie met opklap bare zijwanden, bekend als ,,de vliegende non" en een vrachtwagencombinatie met rotzeilen.

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 4