Verpakking voor Amstel bier uitgebreid met monof les Nieuw! Amstel zonder statiegeld 6 x 33 cl in handig 6-pak. Ons personeel zal in de gelegenheid wor den gesteld om met de nieuwe verpakking van Amstel kennis te maken. Ter kennis making kan men gedurende de maand juli voor één keer als extra hoeveelheid op de bekende bierkaart een eenheid van 24 fles sen betrekken tegen de prijs van 10,-. In de tweede helft van juni wordt voor Amstel pils een eenmalige verpakking, te weten de 33 cl monofles, op de markt gebracht. Deze verpakking zal een aan vulling betekenen op de 30 en 50 cl fles sen en de blikverpakking voor Amstel bier. De flessen zijn bruin van kleur en worden afgevuld in onze bottelarij te 's-Hertogenbosch. De nieuwe, statiegeldvrije flesjes worden voor de klant op een aantrekkelijke ma nier verpakt. Per zes worden ze gewik keld in een zogeheten clusterverpak king, die zeer opvallend bedrukt is. De clusterverpakking is in dit geval een kar tonnen wikkel die op plaatsen waar de flessen dreigen uit te steken, openge sneden is, waardoor het geheel zeer strak om de keurig gegroepeerde fles sen zit en deze dus bij elkaar houdt. Bovenin zijn twee gaten geponst waardoor het 6-pak gemakkelijk met duim en wijsvinger gedragen kan wor den. Vier 6-pakken worden door middel van krimpfolie bijeengehouden tot een handige winkeleenheid. Hiervan gaan er weer tachtig op een pallet, welke la ding eveneens wordt voorzien van een krimpfoliehoes. In de winkel kan men van de pallet op eenvoudige wijze een display maken door de bovenste helft tot een soort pi ramide op te bouwen. De vrijkomende 6-pakken kunnen dan in het schap ge plaatst worden, zodat de klant ook deze onder handbereik heeft. De 33 cl mono- fles heeft een korte hals, waardoor de fles bijvoorbeeld in de koelkast zeer weinig plaatsruimte in beslag neemt. De introductie geschiedt onder meer met advertenties in de vakpers, uitrei king van een vouwblad met als titel „Dit Amstel flesje ziet u nooit meer terug", en met zeer opvallend winkel materiaal dat bij het maken van dis plays kan worden gebruikt. De adviesprijzen voor de consument, in clusief BTW, zijn per 24 flessen 20,64; per 6-pak 5,16 en per fles 86 cent. Aan de hand van onderzoek van resul taten bij handel en consument mag ver wacht worden dat de nieuwe Amstel verpakking een passende aanvulling zal zijn op het bestaande assortiment, waarnaar het gehele jaar door vraag zal zijn.

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 3