Internationaal Heineken Rugby-7 toernooi Amstel spanwagen bij heropening Amstel- brug. Half mei werd in Amsterdam het zesde Internationale Heineken Rugby-7 toernooi gehouden. Organisator AAC was er in ge slaagd bijzonder sterke teams, onder meer afkomstig uit En geland, Schotland, Frankrijk, Zweden en West-Duitsland naar Nederland te halen, zodat alleen al op papier een goede pro motie voor het rugby te verwachten viel. Ook op de groene grasmat was er van uitstekend rugby te genieten, met de Britse teams veelal aan de winnende hand. De finale ging dan ook tussen het Schotse Edinburgh Wanderers, vorig jaar reeds toernooiwinnaar, en het befaamde Touring Team van London Welsh, dat al twee maal eerder de beker mee naar huis nam. Het werd inderdaad dit als .Voyagers" te boek staande team, waarin de Wales-international Rees speelde, dat met 18—10 de Heineken beker voor zich opeiste. Deze werd aan het eind van het zeer druk bezochte toernooi overhandigd door Heineken directeur P. Kranenberg, daarbij terzijde gestaan door de voorzitter van de rugby-afdeling van AAC, Bram van Steve- ninck. Als intermezzo gaven twee jeugdteams uit Nederland blijk ook al aardig de kneepjes van het seven-a-side-rugby te kennen. Met op de achtergrond de oude Amstel spanwagen en het Amstel Hotel verrichtte Toon Hermans op vrijdag 29 april jl. de heropeningshandeling van de Amstel Brug aan de Sarphati- straat in Amsterdam. Achter Toon Hermans nog juist zichtbaar de heer P. Riemslag van onze reclame service en rechts op de foto de heer J. Willemse, districtsverkoopleider horeca, Am sterdam. tijdens de maaltijd zorgde de Vlaamse blaaskapel voor de vro lijke noot. De Breughel-maaltijd vormde het kleurrijke slot van de Haagse Breughel-optocht en het einde van de sfeervolle middagvie ring van Koninginnedag in de residentie.

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 39