1050.- Gratis Bokma poster voor de liefhebbers Station Schiedam straalt Hoppe en Amstel uit Tweede plaats voor Bossche bedrijfsbrandweer Lichtreclame kantoor Den Bosch Heineken D. A. Udink, energiedienst, Bunnik Het idee van de heer Udink betrof het naar buiten afvoeren van de waterdamp, die bij het regenere ren van de norit-filters vrijkomt. Hierdoor wordt overlast in de waterfabriek voorkomen, terwijl met het idee tevens een bespa ring bereikt wordt. J. Folkertsma en F. van der Wey, drankenbereiding, KAA Leeuwarden. dvOt' Eenvoudig, maar vindingrijk was het idee van beide inzenders die een manier bedachten om de ci troenschillen, die na de bereiding van citroenjenever en citroen brandewijn in de zogenoemde trektanks achterblijven, op sim pele wijze weer daaruit te verwij deren. Het idee, dat een aanzien lijke tijdbesparing opleverde, ontstond toen met de ingebruik neming van grote trektanks ook het probleem van het verwijderen van de citroenschillen in omvang toenam. Ten behoeve van een actie met de produkten citroenje never en citroenbrandewijn van Bokma, is door de car toonist Jan van Haasteren een bijzonder grappige pos ter ontworpen. Op het for maat van 60 x 80 cm is, in le vendige kleuren, een aantal hoogst amusante situaties in een ,,café billard" neergezet. Voor de liefhebbers heeft de redactie een beperkt aantal posters ontvangen, die gratis ter beschikking worden ge steld voor diegenen die snel (schriftelijk) reageren. Ver meld bij uw aanvrage (te richten aan Redactie Vers van 't Vat, A/Wet of postbus 28, Amsterdam) uw naam, afdeling en vestiging of uw huisadres. Bij deze aanbie ding geldt: zo lang de voor raad strekt. DE HOGE SCORES (vervolg) De jaarlijkse bedrijfsbrandweerwedstrijden speelden zich deze keer, op 16 april jl., af op het terrein van Michelin. Van de elf deelnemende teams wist de Hei- neken ploeg beslag te leggen op een (met Sperry Univac) gedeelde tweede plaats. Tij dens de prijsuitreiking in de kantine van onze brouwerij sprak de burgemeester van 's-Hertogenbosch, mr. G.M.J.W. van de Ven, de deelnemers toe. Er zijn in den lande vele opvallende lichtre clames, die op allerlei markante punten een bruik genomen. De letter H meet 2.75 m, evenals de k, terwijl de overige, 'kleine' letters nog altijd ruim twee meter hoog zijn. A. van Duyn, (rechts boven) J. P. Luurssen (rechts onder) en E. J. Trijzelaar (links onder) storingsdienst, Zoeterwoude of meer van onze merken uitstralen. Schie dam kreeg onlangs de primeur van een forse, drievoudige lichtreclame, bestaande uit tweemaal het Hoppe beeldmerk en eenmaal het Amstel vignet. Deze zijn, 30 meter hoog, op drie zijden van de daklijst van het sta tionsgebouw aangebracht. Vooral in het donker brengen deze lichtreclames langs de drukke verkeersweg Rotterdam - Hoek van Holland deze beide merken stralend in beeld. Het nieuwe kantoor in Den Bosch is sinds 15 april jl. 'compleet'. Op die datum namelijk werd de neon lichtreclame op het dak in ge- Het denkwerk van bovenge noemd driemanschap loste de problemen op bij de afvoer van het vuil van de krattenwassers en leverde hun een leuk bedrag op. Het vroegere vuilafvoersysteem van de krattenwassers gaf nogal eens aanleiding tot moeilijkhe den en storingen. De drie inzen ders stelden voor het in gebruik zijnde kettingsysteem te vervan gen door een schudgoot, voor zien van watersproeiers. Dit sys teem, dat geen draaiende delen heeft, is daardoor veel minder storingsgevoelig. Hij onderstreepte het belang en het voordeel van goede bedrijfsbrandweerkorpsen, gezien hun bekendheid op eigen terrein en hun kennis van de produktieprocessen. Op de foto overhandigt de burgemeester (links) de beker voor de gedeelde tweede prijs aan bevelvoerder J. Elands van de Hei- neken ploeg.

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 37