Bezoek aan Hongarije Bouwmissie be zocht Kaduna brouwerij Overslag in Rotterdam Een Amsterdamse delegatie, onder lei ding van burgemeester dr I. Samkalden, en verder bestaande uit vertegenwoor digers van overheid en bedrijfsleven, bracht van 1 tot en met 5 mei jl. een bezoek aan Hongarije. Tijdens de re ceptie in het Hilton Hotel te Boedapest was een „Heineken Hoek" ingericht waar op echt Hollandse wijze een goed glas Heineken werd geserveerd. Op de foto ziet u de heer Samkalden met rechts van hem ir. R. W. Welmers en tweede van links de heer A. A. Lith, die namens Heineken deel uitmaakten van deze missie. In de eerste helft van maart bracht een Nederlandse economi sche missie, georganiseerd door het Afrika Instituut en het Bouwcentrum Rotterdam, een bezoek aan Nigeria. Het betrof in feite een bouwmissie, die het gehele land afgereisd heeft om zich op de hoogte te stellen van de verschillende projecten op het gebied van de aanleg van wegen en bruggen. Ook enkele brouwerijen, waaronder die in Kaduna, werden bezocht door de delegatie, waarvan de Nederlandse ambassadeur in Nige ria, dr. mr. W. G. Zeylstra, eveneens deel uitmaakte. Op de foto ziet u de ambassadeur (midden) in gesprek met de echtgenote van ir. H. Timmer (rechts), brewery manager. Malta is een van onze exportprodukten dat als „vitaminized malt tonic" erg populair is bij Islamitische bevolkingsgroepen. Amstel Malta bij voorbeeld, geproduceerd door Albra, wordt geëxporteerd naar Nigeria. Vrij geregeld vinden verschepin gen plaats, waarbij grote partijen, per Rijnaak aangevoerd uit Straatsburg, in de haven van Rotterdam worden overgeslagen in een zeeschip. Op de foto ziet u de overslag van een deel van een partij van 70.000 dozen.

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 26