Afscheid mej. T. Eisma Ir. E. H. van Leeuwen kinderen op 13 mei jl. door de heer J. Rijks in aanwezigheid van een klein aantal genodig den in zijn kamer ontvangen. De heer Rijks sprak beide heren toe en ging daarbij terug tot 1952, toen Van Olffen het pand kocht waarin de Tima (textielfabriek) was gevestigd. De bedrijfsleider hiervan werd door de toen malige directie van Van Olffen benaderd om inlichtingen voor het aanwerven van perso neel. Deze waren wat de heren Van Eiken horst en Roseboom betreft zo goed, dat zij toen direct zijn aangenomen. Daarvan heeft men later beslist geen spijt gehad. Al hetgeen over hen was meegedeeld is uitgekomen. Zij hebben zich doen kennen als geweldige wer kers, die vooral in de appelcampagnes ber- dankten tenslotte op voortreffelijke wijze allen die deze bijzondere dag voor hen tot een on vergetelijke gemaakt hadden. Leeuwarden, 18 mei 1977. De zaal leek haast te klein toen na afloop van de dagelijkse werkzaamheden een ieder zich naar de ont vangstruimte begaf voor het afscheid van mejuffrouw Eisma. Nog vers lag de viering van haar 25-jarig jubileum in het geheugen en iedereen was bereid het nog eens dunnetjes over te doen. 1)IM nu mm nu Dubbel jubileum in Hattem. V.l.n.r. Harry Ro seboom. Joke Koopman, mevrouw Rose boom, de heren Rijks en Roseboom, mevrouw en de heer Eikenhorst en hun zoon Gerrit. gen werk hebben verzet en die beslist niet keken op een uurtje langer werken. De heer Rijks bedankte hen voor alles wat zij hebben gedaan, waarna hij namens de direc tie de envelop overhandigde. Hierna begaf het gezelschap zich naar het expeditiemagazijn waar een groot aantal col lega's bijeen was om de jubilarissen te com plimenteren met het heuglijke feit. Hier nam de heer P. Dam, chef van de afdelingen vruch tenwijn en wijn het woord. Nog niet zo lang meelopend als beide heren had hij in de tijd dat hij bij Van Olffen werkt een bijzonder prettige samenwerking van hen ondervon den, zo zei hij. Hij had groot respect voor de accurate wijze waarop de jubilarissen met een groot gevoel voor plichtsbesef hun werk verrichten. Hij be dankte hen hiervoor dan ook hartelijk waarna hij namens het gehele personeel geschenk bonnen aanbood. Discjockey „Willempie" zette daarna een plaatje op waardoor de stemming er goed in kwam. Deze bereikte haar hoogtepunt toen de boerenkapel De Hanewakkers, ontstaan uit het muziekkorps Ontwaakt tot grote verras sing van de jubilarissen binnenstapte. Door de leider werd gememoreerd dat de heer Ro seboom reeds 45 jaar, vanaf de oprichting, lid was! Na de bekende feestpotpourri decoreer de de heer Rijks de zilveren jubilarissen elk met de gouden speld, waarna een spontaan gespeeld en gezongen „Lang zullen ze leven" weerklonk. De heren Roseboom en Van Eikenhorst be- Terecht kan gezegd worden dat de belang stellenden uit alle windstreken van het land naar de Friese hoofdstad gekomen waren. Wie eigenlijk kende juffrouw Eisma niet, een markante figuur in het hele Bokma gebeuren, die maar moeilijk weg te denken is. De eerste spreker, de heer P. Bokma, ex port-coördinator gedistilleerd, ging uitgebreid in op de afgelopen jaren. Ook hoe ondanks alle veranderingen de binding met de familie Bokma was gebleven. De erkentelijkheid voor alles wat zij geweest was en gedaan had kwam onder meer tot uitdrukking in de aan bieding van een prachtig foto-boekwerk over Friesland. De heer B W. Siemens produktieleider, be paalde zich meer tot het wel en wee van de tegenwoordige tijd. Speciaal memoreerde hij haar bereidheid tot helpen en tot het geven van adviezen aan de jongere garde. De waar dering met een stoffelijk blijk onderstrepend bood hij namens het hele personeel een schitterende blauwe vaas van Makkumer aar dewerk aan. Nadat de heren ambtenaren hun beste beentje hadden voorgezet met het voordragen van een felicitatie op rijm, nam als laatste spreker de heer J. D. van Werven, chef personeeldienst gedistilleerd wijn, het woord. Hij overhandigde de envelop en las tevens de talrijke telegrammen voor, die wa ren binnengekomen. Tot slot dankte juffrouw Eisma in hartelijke bewoordingen voor de be langstelling op deze zo bijzonder geslaagde afscheidsreceptie. Zoeterwoude, 5 mei 1977. Veel belangstelling was er voor de viering van het zilve ren jubileum van ir. E. H. van Leeuwen, technische coördi natie control, die in De Hooiberg allereerst werd toegesproken door de heer J. van der Werf, lid van de raad van bestuur. In diens toespraak kwam onder meer de organisatie met de vele buitenlandse aspecten aan de orde, evenals het verloop van het dienstverband van de jubilaris, die voor Heineken vele reizen, voornamelijk naar het Verre Oosten maar ook naar andere delen van de wereld, heeft gemaakt. Ook mevrouw Van Leeuwen werd door de heer Van der Werf ruimschoots in de hulde betrokken. Aan haar overhandigde hij de envelop om vervolgens, voor het front van de vele aanwezigen, de jubilaris met de gouden speld te onderschei den. Bloemen en geschenken bij het afscheid van mejuffrouw Eisma in Leeuwarden. Rechts de heer Bokma. Zilveren jubilaris Van Leeuwen (rechts) met zijn vrouw en links de heer Van der Werf tij dens een van de toespraken in de Hooiberg. Nadat de heer J. Spijker, personeelscoördi- nator, de vele telegrammen uit binnen- en buitenland had voorgelezen, gaf hij het woord aan de heer K. Verduin, groepsingenieur. De ze belichtte het geheel van buitenlandse pro jecten, waarbij de heer Van Leeuwen zeer nauw betrokken is geweest, schetste de per soon van de jubilaris en sprak met waardering over de wijze waarop onder diens leiding was en wordt gewerkt. Namens de groep Verre Oosten bood de heer Verduin een omvangrijk cadeau, een zogenaamde workmate, aan. En daar stond de jubilaris als doe-het-zelver. De heer F. J. van Offeren, hoofd centraal se cretariaat, die eveneens van een prettige sa menwerking gewaagde, vertolkte de gevoe lens van het personeel in woord en daad. Het laatste kwam tot uitdrukking in de aanbieding van enige cadeaus, waaronder een kompas, voor de watersporter Van Leeuwen Dit ge schenk kreeg de symbolische woorden mee „dat de heer Van Leeuwen binnen het con cern nog lange tijd een goede koers zal va ren." Na het dankwoord van de heer Van Leeuwen formeerde zich een lange rij van Heineken mensen uit vele geledingen van het concern, die persoonlijk de jubilaris hun gelukwensen kwamen aanbieden.

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 25