K. van Eikenhorst en H. Rose boom Afscheid J. Westerhof A. J. van de Vegt met pensioen J. Kleton Met Joop Kleton uit de botte larij van de Stadhouderskade gaat het gelukkig steeds be ter. Zijn 25-jarig jubileum moest destijds wegens ziekte worden uitgesteld. Op 20 mei jl. werd dit jubileum dan eindelijk uitgebreid gevierd in de Raadskelder. Dit gebeurde echter pas nadat de familie Kle ton in de lunchkamer was ontvangen door de heren H. Kloek, produktieleider, Th. A. Strij ker, afdelingschef brouwen/verpakken/bela ding, A. Verhoeven, wachtchef en mevrouw W Wohlgemuth en de heer R. van Es van de personeeldienst. De heer Rijks tot de scheidende Van de Vegt: ,,Een man, die Van Oiffen met hart en ziel toegedaan was". Hattem. De heer K. van Ei kenhorst, werkzaam in de af deling vruchtenwijn en de heer H. Roseboom, van de wijnafdeling, waren op res pectievelijk 5 en 9 mei jl. vijf entwintig jaar aan ons bedrijf, Van Oiffen, verbonden. Ter gelegenheid hiervan werden beide ju bilarissen, vergezeld van hun echtgenotes en Jubilaris Kleton: samen met zijn vrouw hen gelen in een papieren aquarium. In de goed gevulde Raadskelder werd de ju bilaris toegesproken door de heer Verhoeven. Deze is jarenlang de chef geweest van de heer Kleton. De heer Verhoeven zei dat hij bij het doorkijken van het dossier van Kleton er niets bijzonders in had gevonden, behalve een aantal briefjes. Op deze briefjes had Kle ton bevestigd een paar schoenen van de brouwerij te hebben ontvangen. Het opval lende was nu dat uit deze briefjes bleek dat Kleton in korte tijd veel paren schoenen had versleten. Serieuzer was de heer Verhoeven toen hij opmerkte dat Kleton in de loop van de jaren was gaan horen tot de kern van het bot- telarijpersoneel. Op deze kern heeft de afdelingsleiding altijd kunnen bouwen. Zowel de uitvoering van het werk als de opvang van nieuw personeel was hij hem in goede han den. Vele nieuwe personeelsleden zijn zich snel thuis gaan voelen door het toedoen van Joop. Na zijn toespraak bood de heer Ver hoeven mevrouw Kleton een mooi bloemstuk aan. Vervolgens sprak de heer W.Meijer groeps leider in de bottelarij. Hij bedankte Kleton voor de jaren van zeer goede samenwerking. Om dat Kleton graag vist, bood de heer Meijer hem een papieren aquarium aan, waarin Joop, samen met z'n vrouw, kon hengelen naar een vette cadeaubon. Op 1 april nam de heer J. Westerhof, chef afdeling vruchtenwijnfabricage, afscheid van Van Oiffen B.V. wegens vervroegde pensio nering. De heer Westerhof, vergezeld van zijn gezinsleden, werd die dag in de kamer van de heer J. Rijks, die met de dagelijkse leiding van onze vestiging in Hattem is belast, ontvangen en, in aanwezigheid van enige genodigden, toegesproken door de heren drs. J. J. C. Goos, produktiemanager en J. Rijks. De heer Goos memoreerde, dat in de 27-jarige loopbaan van de heer Westerhof de respec tabele hoeveelheid van 80 miljoen liter vruch tenwijn is gefabriceerd. Bij het afscheid van de heer Westerhof: 27- jarige loopbaan bij Van Oiffen, 80 miljoen liter vruchtenwijn. Links de heer Goos. Mede namens de G W groep bedankte hij de heer Westerhof voor het vele werk dat deze voor Van Oiffen had verricht. De heer Rijks, die vervolgens het woord nam, ging terug naar het jaar 1952 toen de verhuizing van Rotterdam-Overschie naar Hattem plaats vond. De produktie moest doorgaan en toen bleek duidelijk dat de heer Westerhof een man was van weinig woorden maar veel da den. Schier onoverkomelijke moeilijkheden werden onder zijn bezielende leiding over wonnen. De heer Rijks bood een ingelijste foto aan, waarop de heer Westerhof tijdens een proe- verij in 1957 voorkomt. Deze bedankte beide heren voor de prettige woorden. Daarna ging het gezelschap naar het maga zijn, voor de receptie. Een groot aantal werk nemers van Van Oiffen was hier bijeen geko men om de scheidende heer Westerhof de hand te drukken. De heer T. Zwaagstra, pro duktieleider, vond het maar een trieste dag, buiten regen en binnen afscheid nemen van iemand, die door een volledige inzet van zijn persoon heeft meegeholpen het bedrijf groot te maken. Namens het gehele personeel bood hij een geschenkbon aan en wenste de familie Westerhof nog een lange reeks van gelukkige jaren in goede gezondheid toe. De heer Westerhof bedankte allen voor de prettige collegialiteit die hij in de loop der ja ren mocht ondervinden. Hij stelde het op prijs dat zovelen afscheid van hem kwamen nemen en wenste iedereen het allerbeste. sten algemeen, en R. Korporaal, chef mon teur. Mevrouw E. M. Tjassens-Keizer was na mens de personeeldienst aanwezig. Hier kreeg de heer Van der Kaay de gouden speld en de envelop, behorende bij dit jubi leum, uitgereikt door de heer Bruning en ont ving mevrouw Van der Kaay een presentje. De heer Korporaal, de directe chef van jubilaris, sprak de jubilaris toe en karakteriseerde hem als: „bescheiden, behalve wanneer hij kwaad is en als hij moppen vertelt". De heer Van der Kaay ontving een prachtige molen voor zijn werphengel. Tijdens de drukbezochte receptie in de Gijs- breghtkelder werd samen met veel collega's gezellig nagepraat. Hattem. Op 29 april jl. nam de heer A. J. van de Vegt, afscheid van Van Oiffen, waar hij vanaf 21 april 1969 op de expeditieafdeling werk zaam was geweest. Samen met zijn gezin werd de heer Van de Vegt allereerst ontvan gen door de heer J. Rijks. Uit diens woorden bleek dat de scheidende functionaris ook in zijn vorige werkkring zeer veel voor Van Oiffen heeft gedaan. In mei 1954 door Van Gend Loos in Hattem ge stationeerd om het laden en lossen van spoorwagens voor „De Zwarte Kip" te ver zorgen, heeft de heer Van de Vegt niet alleen dit werk tot ieders tevredenheid verricht, maar ook nog eens vele extra prestaties geleverd, die ons bedrijf ten goede kwamen. Ook kreeg hij in den lande een zekere vermaardheid door het op goederenwagens plakken van reclameaffiches, waardoor dit merk nog meer bekendheid kreeg. Toen de vrachtauto steeds meer de plaats van de spoorwegen ging innemen, schakelde ook de heer Van de Vegt over en trad hij in dienst bij Van Oiffen. Hij werd een zeer gewaardeerd medewerker, die veel jongeren wegwijs heeft gemaakt in het expeditiewezen. De heer Rijks bedankte hem voor alles, wat hij in het belang van het bedrijf heeft gedaan en wenste hem nog vele gelukkige jaren met zijn vrouw en kinderen toe. Daarna ging men naar het magazijn, waar ve len bijeengekomen waren om de scheidende collega de hand te drukken. De heqr G. Mul ler, chef van de afdeling opslag en intern transport, droeg een door hem zelf gemaakt gedicht voor waarin de band die tussen de heer Van de Vegt, Van Gend Loos en Van Oiffen bestond, goed tot uitdrukking kwam. Hij overhandigde namens het gehele perso neel een geschenkbon. De in het bedrijf werkzame heer W. Dronkers, die onder de naam D. J. Willempie in de om geving van Zwolle grote bekendheid als disc-jockey geniet, wist met een plaatje en praatje de stemming er goed in te brengen. De heer Van de Vegt bedankte tenslotte met welgekozen woorden iedereen voor de wijze waarop hij bij Van Oiffen heeft kunnen wer ken. De collegialiteit was groot, hetgeen bij dit afscheid, dat hij onvergetelijk noemde, nog eens goed tot uitdrukking kwam Een prachtige molen voor zijn werphengel was het geschenk voor de heer Van der Kaay bij zijn 25-jarig jubileum.

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 24