Pensionering G. J. Nijveldt A. KOOLWIJK R. L. Bakker A. T. Paay G. D. J. van der Kaay BI De atscheidsenvelop voor de heer Nijveldt, hem overhandigd door mevrouw Van Kooten. Emmen. Op donderdag 23 april jl. vond, in huiselijke kring, het afscheid-wegens-pensio- nering van de heer G. J. Nijveldt plaats, die tot voor enkele jaren in de mechanische werk plaats van de brouwerij aan de Mauritskade te Amsterdam werkzaam was. De heer E. Zijlstra, de vroegere chef van de kersverse 65'er (de heer Nijveldt was kortge leden jarig geweest) en mevrouw S. van Koo- ten-Pinke van de plaatselijke personeeldienst, vormden de kleine delegatie, die in Emmen afscheid ging nemen. Omringd door vrouw, kinderen en kleinkinderen kreeg de heer Nij veldt een fraaie fruitmand aangeboden, als mede namens het jubileumfonds een bedrag onder couvert. Uit naam van het per soneel van de mechanische werkplaats over handigde de heer Zijlstra een tweede enve lop, terwijl mevrouw Nijveldt voor deze gele genheid in de bloemetjes werd gezet. Amsterdam. Op 3 mei jl. vier de de heer A. Koolwijk zijn 40-jarig jubileum, iets dat toch niet al te vaak voorkomt, op de brouwerij aan de Maurits kade. De heer Koolwijk begon zijn loopbaan in de kuiperij en wel onder leiding van de heer A. Silinger. Na de invoering van het metalen fust werd het werk in de kuiperij minder en de heer Koolwijk ging over naar de interne dienst, waar hij tot op heden nog werkzaam is. De heer en mevrouw Koolwijk werden offi cieel ontvangen in de Raadskamer door de Jubilaris Koolwijk met zijn vrouw tijdens de receptie in de Gijsbreghtkelder. heren ir. W. Kool, produktieleider, H. A. Hes- se, chef interne dienst, mevrouw S. van Koo- ten-Pinke, P. E. Jansen en H. J. G. van der Pal van de personeeldienst. De heer Kool, die als eerste het woord nam, memoreerde dat de heer Koolwijk op 17- jarige leeftijd, met andere woorden op 4 mei 1937, in dienst van de Amstel Brouwerij was gekomen. Vervolgens speldde de heer Kool de jubilaris het gouden ereteken met diamant op de revers. Tevens werd de bekende enve lop overhandigd. Daarna sprak de heer Hesse namens de af deling de heer Koolwijk toe en bood de jubi laris een envelop met inhoud aan die, zoals hij zei, wellicht kon dienen voor uitbreiding van zijn grote hobby het vissen. Hierop reageerde mevrouw Koolwijk door te zeggen dat je thuis geen kast kon openen of het vistuig van Arie kwam je reeds tegemoet. Op de druk bezoch te receptie in de Gijsbreghtkelder waren veel gepensioneerden aanwezig, onder wie een aantal oude kuipers en de reeds eerder ver melde baas van de jubilaris de heer A. Silin ger. Amsterdam. Op 22 april jl. werd in 't Koelschip op uit bundige wijze het feit her dacht dat de heer R. L. Bak ker een kwart eeuw bij Heine- ken had volgemaakt. Daaraan vooraf ging het officiële gedeelte in de lunchkamer, waar de jubilaris met zijn vrouw en kinderen werd ontvangen door drs. A. H. Gerards, hoofd fysieke distributie. Deze overhandigde met enige toepasselijke woor den de envelop en verzocht vervolgens me vrouw Bakker haar man met het jubileumgoud te decoreren. Amsterdam, De heer A. T. Paay, bij velen beter be kend als Toontje met het eeu wige stompje sigaar in zijn mond, vierde op 27 april jl. zijn zilveren jubileum op de vesti ging aan de Stadhouderskade. De familie Paay werd die middag in de lunchkamer ont vangen door drs. A. H Gerards, die na het overhandigen van de envelop het gaarne aan mevrouw Paay overliet om haar zilveren echtgenoot met goud te onderscheiden. Bij deze ontvangst waren aanwezig de heren J. W. Eibers, A. W. van der Steen, M. J. Schalm, expeditie, P. E. Jansen, hoofd personeeldienst en mevrouw W. Wohlgemuth de heer R. van Es. Toontje begon in 1952 als bijrijder. Al snel in 1954, werd hij chauffeur. Ongeveer tien jaar later mocht hij zich all round chauffeur noemen. Vanaf het moment dat bij Heineken het zogenoemde leursys- teem werd ingevoerd, zo'n tien jaar geleden, is de heer Paay leurwagenchauffeur geweest. De heer Bakker kwam handen te kort om de vele geschenken in ontvangst te nemen. Bij deze ontvangst waren aanwezig de heren J. W. Eibers, hoofd depots, A. W. van der Steen, chef distributiecentrum Bullewijk, en van de plaatselijke personeeldienst mevrouw W. Wohlgemuth en de heer R van Es. Driejaar na zijn indiensttreding werd de heer Bakker terreincontroleur, waarna in 1963 de benoeming tot chef biermagazijn volgde. De jubilaris is thans wachtchef in het distributie centrum Bullewijk, na enkele jaren in dezelfde functie werkzaam te zijn geweest in Duiven- drecht. De heer Van der Steen, de directe chef van de jubilaris, die in 't Koelschip het woord voerde, zei dat het moeilijk was na een zo lange tijd nog iets toe te voegen aan al datgene wat al gezegd was. Na zoveel jaren van samenwerken waren er een zodanig be grip en een dermate goede verstandhouding gegroeid, dat woorden bijna overbodig wa ren. Daarna werd namens de firma Post een „workmate" aangeboden. De heer Van der Steen overhandigde namens het personeel een decoupeerzaag, een schuurmachine en een pompschroevendraaier. Hetgeen ten slotte niet mocht ontbreken was een fles Beerenburg. VUi Tri Een stralende Toontje Paay tijdens zijn zilve ren jubileum. Heineken heeft met dit systeem een enorme goodwill gekweekt. Leuren betekent zoveel als met een vrachtwagen vol verschillende produkten langs de klanten rijden en afleve ren wat er op dat moment nodig is. Door de wijze waarop de chauffeurs hun taak verricht hebben (en nog verrichten), is het vertrouwen in hen zo gegroeid dat vele klanten de sleutel van de voorraadruimte aan een van de chauffeurs hebben toevertrouwd. De chauf feur bekijkt zelf wat er nodig is en levert dat af. Toontje is een van de mensen, die dit ver trouwen hebben opgebouwd Op de drukbezochte receptie in de Raadskel- der sprak de heer Van der Steen de jubilaris toe. Hij haalde vele herinneringen op en wees voorts op een speciale hobby van de heer Paay, namelijk tuinieren. Deze schijnt een merkwaardig soort aardap pels te kweken, en wel een soort dat alleen op maandag gepoot kan worden, gezien de vele snipperdagen op maandag, die hij aange vraagd heeft. De jubilaris mocht een zeehen- gel met molen en het nodige toebehoren in ontvangst nemen. Bovendien werden hem als blijk van waardering namens de stadsverte- genwoordigers twee grote dozen sigaren aangeboden. Amsterdam. Op 1 mei 1952 kwam de heer G. D. J. van der Kaay als chauffeur in dienst van het concern. Ruim tien jaar later werd hij aangesteld als binnenmonteur bij de commercieel technische dienst. Dit 25-jarig jubileum werd gevierd op de Mauritskade, waar de heer en mevrouw Van der Kaay op 2 mei jl. in de commissarissenkamer werden ontvangen door de heren J. E. M. Bruning, hoofd horeca, J. J. Wolff, hoofd comercieel technische dienst, ir. C. B. van Driel van Wageningen, hoofd landelijke dien-

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 23