Heineken ideeënman 1976 in het zonnetje gezet 4/ee is Eendrachtreis 1977 De jaarlijkse door het N.I.V.E. (Neder landse Vereniging voor Management) georganiseerde oorkonde-uitreiking aan 's lands ideeënmannen, afkomstig uit het bedrijfsleven en overheidsinstel lingen, vond dit jaar op 18 mei jl. plaats in Den Helder waar onze Koninklijke Marine „koninklijk" gastheer was. Deze dag werden er in totaal dertig ideeën- kampioenen gehuldigd omdat zij in 1976 als ideeënzender een opvallende prestatie hadden geleverd; de meesten waren afkomstig van bedrijven zoals Philips, K.L.M., Akzo, Hoogovens, Tho massen Drijver-Verblifa enzovoort. Ook Heineken kon dit jaar met recht een ideeënman presenteren in de persoon van de heer Jan Zweijtzer uit Leeuwar den. Zoals bekend had de heer Zweijt- Alle inzenders van een sinds juli 1976 beloond idee, die in aanmerking willen komen voor een reis met het zeilend zeeschip de Eendracht, kunnen nog tot 31 juli a.s. hun aanmelding indienen. Haast u dus, als u wilt meedingen naar een kans op de zeereis van uw leven! Heineken ideeënman 1976 J. Zweijtzer be kijkt samen met zijn moeder de zojuist ont vangen oorkonde. zer, 19 jaar oud en bedieningsman van de spoelmachine, een technische ver betering aan deze apparatuur voorge steld, een vakman waardig. Het leverde de onderneming minder verstopping en dus minder opont houd en Jan Zweijtzer een aardige be loning met een Seiko-horloge uit de eerste groep op. Als Heineken ideeënman van het jaar werd hij door het N.I.V.E. gehuldigd, door de Koninklijke Marine op een bij zonder prettige dag onthaald en boven dien mocht hij een paar dagen later in Leeuwarden uit handen van de heer B. W. Siemens, produktieleider van de Bokma-vestiging, het gouden horloge met de inscriptie ,,J. Zweijtzer. Heine ken ideeënman 1976" in ontvangst ne men, welk horloge hij graag voor spe ciale gelegenheden wil gebruiken. De gastvrijheid van de Koninklijke Ma rine ging voor de oorkonde-winnaars en hun begeleiding zover dat na de alom bekende marine nasimaaltijd er nog met verschillende oorlogsschepen, te weten het fregat Jaguar en de mijnenvegers Gemert, Naarden en Drachten een tocht op de Noordzee gemaakt werd waarbij de helikopterdienst van de Koninklijke Marine een groot aantal reddingsacties van drenkelingen demonstreerde. Behalve de oorkondewinnaar Jan Zweijtzer en zijn moeder, bestond de Heineken delegatie uit de heer F. A. Koch namens de plaatselijke ideeën buscommissie Leeuwarden en de heer E. J. van Brunschot van de centrale ideeënbuscommissie, alsmede zijn zoon, die deze reportage schreef.

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 19