Nieuwe, unieke brou werswagen, vlaggeschip van onze reclamevloot Jan van Peet, als wagenbouwer bekend in binnen- en buiten land:alles eigenhandig in zijn eenmanszaak Bij de Heineken Hoek werd symbolisch een vat bier afgeleverd. Het aanwezige publiek kreeg daarna een feestelijke pint Heineken aangeboden Wagenbouwer Jan van Peet en De toast op de nieuwe brouwerswagen ter gelegenheid van de officiële zijn vrouw:glorierijke dagingebruikstelling. V.l.n.r. de heren A. H Heineken. W. de la Haye. mr. J. Th. Kappelle, J. Potgiesser en E. J. Veenhof. Meerkerk. Bij het eerste optreden in het openbaar, waarbij het vierspan nog volledig aan de wagen moest wennen, werden de paarden door twee van de koetsiers begeleid". Heel even herleefde eei stukje historie in het hart var de hoofdstad, toen op woensdag 18 mei 1977 onze nieuwe brouwerswagen, ge trokken door vier paarden, ir volle glorie zijn eerste, offi ciële rit door Amsterdarr maakte. Het was een korte rit van de brouwerij aan de Stadhouderskade waar de heer A. H. Heineken „hel vlaggeschip gedoopt en hel een behouden vaart gewensl had", naar het Leidseplein, waar de nieuwe spanwagen aan het publiek gepresen teerd werd. Het naar binnen dragen door twee koetsiers van een vat bier, bestemd voor de Heineken Hoek, sym bool van de vroeger veelvul dig voorkomende handeling, werd gevolgd door een be scheiden bierhappening, waarbij een kleine schare voorbijgangers een goed glas Heineken bier, rechtstreeks getapt uit de monumentale spiegel van het vlaggeschip, kreeg aangeboden. De primeur van het eerste optreden van de „histori sche" bierwagen in het openbaar was, acht dagen tevoren, weggelegd voor het Zuidhollandse Meerkerk, waar het meesterstuk van de 64-jarige wagenbouwer Jan van Peet door burgemeester A. Berends officieel aan de representant van de Heine ken brouwerij, de heer E. J. Veenhof, hoofd van de afde ling reclame-service, werd „overgedragen". Dat ge beurde voor het gemeente huis nadat onze nieuwste re clameaanwinst, voorafge gaan door een geluidswagen, eerst een rondrit door Meer kerk had gemaakt. Na de toe spraken over en weer, het overhandigen door de burge meester van de zweep aan een der koetsiers en het uit wisselen van de gebruikelijke geschenken, ging de tap o- pen en liet het aanwezige pu bliek zich de gratis pint Hei neken goed smaken. In de toespraken, waarin al len die aan de totstandko ming van de wagen hadden meegewerkt lof werd toege zwaaid, kwamen twee namen in het bijzonder naar voren. Allereerst die van de heer J. van Peet, vaardig wagenbou wer en als zodanig een waar dig opvolger van zijn vader, groot- en overgrootvader, die hem in de afgelopen ander halve eeuw in dit nu welhaast

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 10