In memoriam ir. R. van Marwijk Kooy Groot was de ontsteltenis, gevolgd door een diepe verslagenheid, bij allen in het concern die op donderdagochtend 21 april jl. vernamen dat enkele uren tevoren ir. R. van Marwijk Kooy plotseling was overleden. Het heengaan van de heer Van Marwijk Kooy, die sinds 1968 lid van de raad van bestuur van Heineken N.V. was, betekent een groot verlies voor de onderneming. Zijn collega's en naaste medewerkers, die het voorrecht hadden hem goed te kennen, zullen deze consciëntieuze en hard werkende man, wiens persoonlijkheid ernst en tegelijk ook opgewektheid uitstraalde, node missen. De heer Van Marwijk Kooy, die speciaal belast was met de leiding van de concern stafdiensten Heineken Technisch Beheer en Personeelzaken, had van zijn taak een hoge opvatting. Hij was tevens een man, die een grote voldoening in zijn werk vond. Toch namen zijn vele werkzaamheden hem niet zodanig in beslag, dat hij niet steeds ook gelegenheid vond om van zijn warme belangstelling voor de medemens blijk te geven. Zijn optreden gedurende een aantal jaren als gewaardeerd voorzitter van de centrale ondernemingsraad zal velen, uit alle geledingen van het bedrijf, nog lang in herinnering blijven. De mens Van Marwijk Kooy kenmerkte zich verder door zijn gevoel voor stijl en traditie. Hij was een man, die de mooie dingen van het leven op hun waarde wist te schatten. Ons hartelijk medeleven gaat uit naar zijn achtergebleven gezin, dat zwaarder dan wie ook is getroffen. Moge het voor hen een troost zijn dat zij die hem in deze wereld hebben gekend, met grote waardering aan hem terugdenken. Wij wensen zijn echtgenote en de drie kinderen toe dat zij kracht mogen putten uit de vele goede herinneringen, die blijven. Zijn nagedachtenis zullen wij in hoge ere houden. Ir. Reinhard van Marwijk Kooy werd op 27 de cember 1924 in De Bilt geboren. Na zijn studie aan de Technische Hogeschool te Delft, afdeling chemische technologie, en een brouwtechnische opleiding in de Verenig de Staten, trad hij op 1 oktober 1953 als be- drijfsingenieur in dienst van de Amstel Brou werij N.V. te Amsterdam. Daarmee deed de vierde generatie Van Marwijk Kooy haar in trede in deze brouwerij, die in 1870 was op gericht. Op 1 januari 1959 werd ir. Van Marwijk Kooy benoemd tot lid van de raad van bestuur van de Amstel Brouwerij N.V. Bij de fusie in 1968 werd hij lid van de raad van bestuur van Hei neken N.V. De heer Van Marwijk Kooy bekleedde ook tal van functies buiten het bedrijf. Hij was lid van de Algemene vergadering van het Centraal Brouwerij Kantoor, voorzitter van het bestuur van het Sociaal Brouwerij Centrum, lid van de European Brewery Council. Verder was hij onder meer lid van het Alge meen Bestuur en van enige commissies van het Verbond van Nederlandse Ondernemin gen, lid van het Algemeen Bestuur van de Algemene Werkgevers-Vereniging, alsmede lid van de raad van commissarissen van ver schillende andere bedrijven.

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 3