Finale Heineken militaire miniraces Vijfde Heineken Roei-Vierkamp Op dinsdag 29 maart jl. werd in de kan tine aan de Stadhouderskade te Am sterdam de finale van de militaire mini- races gehouden. De deelnemers waren militairen die de al eerder in hun stand plaats gehouden races gewonnen had den en daardoor tot de finale doorge drongen waren. Nu mochten ze meedin gen naar enkele zeer fraaie prijzen, be staande uit voor elk van de drie winnaars een sporttrofee, een bierlaars en een rondeteller van het merk Carrera. De middag werd geopend met een se renade van het Trompetterkorps der Ca valerie op de binnenplaats van de brou werij aan de Stadhouderskade. Zij gaven een flink stukje muziek weg met een wervelende show. Na deze muzikale opening begaf het gezelschap zich naar de ontvangstzaal. Daar was de baan al uitgezet en de prijzen stonden uitda gend te blinken. Ook de pitspoezen ont braken niet. Een drietal mooie meisjes, gekleed in witte pakken versierd met Heineken vignetjes, „illustreerde" het schouwspel. De presentator van deze middag was Peter Knegjens. Hij praatte de wedstrijden aan elkaar en wist flink de spanning erin te houden. Om ongeveer kwart voor drie begon nen de wedstrijden en alle aandacht concentreerde zich op het „circuit". Het werd een zeer spannend middagje met in de pauze nogmaals een optreden van het Trompetterkorps. De uiteindelijke winnaars waren: 1. Johan Dekker, Pa- pendrecht, 2. Chris Assink, Hengelo en 3. Ruud Strootman uit Amsterdam. Er was ook een uitstekend koud buffet om de honger te stillen wat zeer van pas kwam na deze inspanningen, en waar aan onze landsverdedigers, en zo hoort het ook, zich te goed hebben gedaan. het water van de Amstel, waarbij hun met name op de zaterdag de regenbuien niet bespaard bleven. De door Heineken rond leider Paul Dekker gecoachte Elite-acht van Nereus legde de vier afstanden af in de snelste tijd en ontving daarvoor de beker als over all-win naar van het reeds voor het vijfde jaar gehouden toernooi. Op de foto de overigens als derde geëindigde acht, samengesteld uit roeiers van Proteus Eretes/Nautilus/DDS, varend op de 250 m onder het zeer in het oog springende finishdoek. Traditiegetrouw werd medio maart het roeiseizoen geopend met de door de Amsterdamse Studenten Roeivereniging Ne reus georganiseerde „Heineken Roei-Vierkamp". Aan dit unieke toernooi, dat wordt verroeid over vier afstanden, werd deelgenomen door nagenoeg alle toproeiers en -roeisters van Nederland. In achten of dubbelvieren (dames) doorkliefden ze Op de binnenplaats van de brouwerij werd de middag geopend door het Trompetterkorps der Cavalerie. Een blik op een gedeelte van het circuit met rechts op de foto presentator Peter Knegjens. 35

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 35