BILJARTEN FOTO VAN DE MAAND Fotoclub Rotterdam Fotoclub Zoeterwoude De foto van de maand maart is van de hand van de heer H. Mahieu, groep senioren. Hij werd gemaakt aan de Rotte bij de Bergse plas in Rotterdam en stelt een typisch Hollands winterlandschap voor, iets dat de laatste jaren niet meer zoveel voorkomt. De heer Mahieu heeft dit prima in beeld gezet en technisch goed afgedrukt waarbij gelet is op een sterk punt (de boot), voorgrond (riet), insluiting (bomen rechts en heg links) en achtergrond (de molen). Het juryoordeel was: een foto volgens het boekje. J. W. Timmer H. Ri/ven H. Mahieu De heer J. W. Timmer, groep P.A.*, is de maker van de foto van de maand februari 1977. De foto werd genomen in Centraal Afrika. Het boeiende van dit Afrikaanse landschap is de herhaling van de glooiingen waardoor een prachtige beeldvulling wordt verkregen Dit effect krijg je niet alleen door de opname zelf maar voornamelijk door de uitsnij ding en het formaat. De lichte afdruktechniek is hierbij goed gekozen. De jury vond het een zeer goede foto. ('''Promotieklasse A) De foto van de maand maart is afkomstig van de heer H. Rijven. Het niet alledaagse motief werd in de huiskamer gefotogra feerd met „available light" (aanwezig licht, door het raam). De achtergrond wordt gevormd door een stuk zwart papier dat rond is neergezet zodat geen hoek zichtbaar is. Bij de opname is voornamelijk gelet op de materiaaluitdrukking van de sinaasappels en de speling van het licht in het glas. Amsterdam. Hoewel het al weer enige tijd geleden is, om precies te zijn op 6 en 7 no vember 1976, is het mis schien toch aardig nog even melding te maken van het - districtskampioenschap bil- jarten. Na een spannend toernooi is namelijk de heer K. Both, reclame-service, kam pioen van het district Amsterdam geworden, in de derde klasse libre. In het verslag in het districtsblad staat over de kwaliteiten van de heer Both: „Geen enkele bal te moeilijk. Vast op de handen. Naar mijn mening eigenlijk te sterk voor deze klasse." Dit laatste wordt ook wel bewezen door het hoge moyenne van de heer Both, namelijk 3.39 terwijl zijn klasse begrensd wordt door 2.99. Hierdoor is Both automatisch gepromoveerd naar de 2e klasse, waardoor hij niet naar de Nederlandse kam pioenschappen hoeft om via deze weg te promoveren. 31

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 31