Gezellig avondje bij Bokma SCHAAK- SIMULTAAN Heineken Tafeltennis Vereniging Zoeterwoude (H.T.V.Z.) Kampioen! CONCERNSPORTDAG H.T.V.Z., uitkomend in de 5e klasse he ren van het N.T.T.B., (Nederlandse Tafel- tennisbond) is vrijdag 1 april jl. kampioen geworden door koploper R.T.C. uit Rijn- saterwoude te verslaan. H.T.V.Z. moest van de koploper winnen; een gelijkspel zou niet voldoende zijn geweest: R.T.C. stond namelijk met 1 punt verschil bo venaan de ranglijst. Het verslag van de zeer spannende kampioensstrijd willen wij u niet onthouden. Harold van Offeren behaalde het eerste puntje voor Heine ken door de eerste set te winnen met 7-21 en 10-21Stand 0-1 voor Heineken. Helaas werden hierna enkele sets verlo ren maar dit verlies werd direct weer goedgemaakt door een prima dubbel spel van Harold van Offeren en Jan de Ruijter en de stand kwam op 2-2. De 5e set werd helaas weer verloren maar de 6e en de 7e betekenden weer winst voor H.T.V.Z De stand werd 3-4 voor Heineken. In de 8e set moest Fred van Offeren het opnemen tegen een zeer sterke tegen stander. Er hing een spanning die te snijden was, maar er werd gewonnen mede dankzij de aanmoedigingen van de Heineken supporters. De stand was nu inmiddels gekomen op 3-5 voor H.T.V.Z. en er moest nog één punt ge haald worden om kampioen te kunnen worden. De spanning bleef echter tot het einde van de 10e set. Jan van Offeren haalde met 12-21, 21-19 en 6-21 het laatste, beslissende punt binnen. Eind uitslag 4-6 en Heineken kampioen. ledereen was dolgelukkig met het resul taat. De felicitaties waren niet van de lucht en voorzitter H. Klein overhandig de bloemen aan alle spelers. Later ge noten zowel de R.T.C.-leden als die van Heineken van een doldwaze tafeltennis wedstrijd. En als Heineken zo blijft in de 4e klasse N.T.T.B., dan mogen we zeker niet mopperen. De jaarlijkse, sportieve ontmoe ting tussen de Nederlandse vesti gingen van ons concern zal zich afspelen op zaterdag 27 augustus a.s. in Zoeterwoude. (Noteert u alvast even?) De voorbereidingen voor de jaarlijkse krachtmeting in negen takken van sport zijn reeds in volle gang. Voor het eerst in de geschiedenis van de concern sportdag vindt de ontmoeting bij na geheel op eigen terrein plaats. U komt toch ook? Hoewel de opkomst wat minder groot was dan die van de grote kerstpersoneels- avond, werd de vierde personeelsavond dit seizoen toch weer een groot succes. Deze keer was er, zoals eerder, een avondje ,,voor elk wat wils" georganiseerd met klaverjassen, sjoelen en tafeltennis. De avond was prima georganiseerd en verliep dan ook vlekkeloos. Behalve voor de organisatoren ook hulde voor mevrouw Nor- berhuis die telkens weer bereid wordt gevonden om achter de bar te gaan staan en er voor zorgt dat een ieder op tijd zijn natje en droogje krijgt. Bij het klaverjassen ging mevrouw Glazema met de eerste prijs strijken op de voet gevolgd door de heer H. Glazema. De derde prijs viel toe aan de heer A. Dalstra. Bij het sjoelen waren de wat oudere deelnemers duidelijk beter. Hier ging de eerste prijs naar de heer M. J. van der Meulen met een score van 334 punten in drie keer. De tweede prijs ging naar mejuffrouw Mia de Jong met 333 punten, terwijl de heer K. van der Kooy met 310 punten de derde prijs in de wacht sleepte. Bij het tafeltennissen kon de heer B. W. Siemens zich maar amper staande houden; ten koste van veel moeite en zweetdruppeltjes wist hij nog net de eerste prijs te veroveren. Tweede werd de heer J. van der Ley en derde de heer G. van 't Hof. Gedeelte van de hoefijzervormige opstelling Het is jammer dat u het gekraak der hersenen niet kunt horen. Op 23 februari jl. vond in Zoeterwoude een voor Heineken bijzondere gebeurtenis plaats. In de kantoorkantine ontmoet ten twintig Heineken schakers, onder wie veertien Zoeter- woudse en zes Rotterdamse, de Nederlandse jeugdkampioen Joan Baart in een schaaksimultaan. De eerste zet was om 19.45 uur en om 22.30 uur was de laatste weerstand gebroken. Een bewijs dat er zeer goed tegenspel werd geboden en dat de vrees van enkelen, namelijk dat ze binnen een half uur van het bord zouden worden geveegd, ongegrond was. Het uiteinde lijke resultaat, te weten 19 gewonnen partijen voor Joan Baart en 1 remiseparij geeft dan ook eerder de grote klasse van de jeugdkampioen weer dan een laag niveau van de Heineken deelnemers. Een compliment voor de heer J. W. van der Steen, specialisten besturing, die als enige een remise eruit wist te halen, is zeker op z'n plaats. De wens van vele aanwezigen om een dergelijk simultaan nog eens te herhalen zal door de organisatoren zeker niet vergeten worden. 30

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 30