A. C. van der Eist Drs. B. W. Drost H. J. Oldenbesten Zoeterwoude, 28 februari 1977. Opnieuw was De Hooiberg het decor voor de viering van een zilveren jubileum, deze keer van de heer H. J. Oldenbesten van de afdeling servicelaborato rium. Na het welkomstwoord van de heer R. E. Hinze, chef plaatselijke personeeldienst, die enkele telegram men voorlas, sprak drs. B. W. Drost, hoofd research. Deze belichtte vooral de Vrumonatijd van de jubilaris, die 22 jaar in Bunnik heeft gewerkt. De belangstelling van de heer Olden besten voor research en zijn liefde voor microbiografie worden ook bij Heineken zeer op prijs gesteld, aldus de heer Drost. De heer A. van 't Hof, de directe chef van de jubilaris, besloot van de zijde van de directie en de in ruime mate beschikbaar gestelde middelen niet gelukt zou zijn om tastbare resultaten te verkrijgen." Daarvoor, en ook voor de vriendelijke woorden, hem door de heren Van Eerde en Pesman toegesproken, betuigde hij gaar ne zijn dank. Zilveren jubilaris A. C. van der Eist, in Zoeter woude werkzaam bij de energie- en storings dienst, werd op 4 maart jl. in De Hooiberg ge huldigd. Uit de woorden van de heer Schipper klonk veel waardering door voor de persoon en het werk van de jubilaris. In die waardering werd ook mevrouw Van der Eist betrokken. Vervolgens speldde ir. W. F. Schipper het ereteken op de revers van de jubilaris en overhandigde hem de envelop. De directe chef van de heer Van der Eist, de heer Th. M. Zwart, zei de jubilaris in betrekkelijk korte tijd goed te hebben leren kennen en waarderen, als collega zowel als vakman. Het cadeau van de afdeling bestond uit een prachtige barometer De Heineken Kontaktgroep Zoeterwoude had haar voorzitter, de heer A. M. Prins, afgevaardigd om de jubilaris toe te spre ken en hem een cadeau onder couvert te overhandigen. De heer Van der Eist tenslotte vertrouwde zijn gehoor toe dat hij met veel plezier terugdacht aan de ruim 22 brouwerij-jaren, die Metz'n allen naar de speciaal voorde jubilaris en zijn gezin uitgekozen plaats. zijn toespraak met het aanbieden, namens de afdeling van een doka-apparaat. Namens de groep gedistilleerd wijn, de grootste klant van H.T.B. wat het opvragen van bepaalde analyses betreft, kwam de heer T. F. C. Meeles nu eens niet iets halen, maar brengen. Het bleek een schitterend pakket dranken te zijn. In zijn dankwoord blikte de heer Oldenbesten nog even terug naar zijn tijd bij Vrumona. Klein en misschien een beetje „pre historisch" was het daar, maar hij had het een mooie tijd ge vonden omdat je daar erg op elkaar was aangewezen. Zoeterwoude. De viering, op 1 maart jl., van het zilveren jubileum van drs. B. W. Drost, hoofd researchafdeling, verliep anders dan anders. Een staande receptie en slechts enkele korte toespraken, zo kondigde drs. P. van Eerde, adjunct-directeur H.T.B. aan. Na het voorlezen van enkele telexen en telegrammen overhandigde hij de bekende envelop en bood zijn persoonlijke gelukwensen aan. De heer L. Pesman, analist, liet vervolgens de belangrijkste pe rioden uit de loopbaan van de jubilaris de revue passeren. Ook schetste hij hoe de heer Drost zijn mensen weet te motiveren en enthousiasmeren. Aan het slot van zijn toespraak overhan digde de heer Pesman „namens de huidige researchmede- werkers en medewerksters" een cadeau, afgestemd op de hobby (fotograferen) van de jubilaris. In zijn dankwoord zei de jubilaris „dat het zonder de enthou siaste medewerking van alle betrokkenen en zonder stimulans uitsprak voor de vele blijken van belangstelling op deze dag, kwam het einde van het officiële gedeelte van de jubileumvie ring. In de rij om de jubilaris de hand te drukken. De heer Drost spreekt zijn dankwoord uit. De heer Van der Eist: ..Hartelijk dank voor al het gebodene!" hij in Rotterdam had doorgebracht, maar dat het in Zoeter woude wat minder makkelijk wennen was. Voor de belangstelling en alles, waarmee men hem in woord en daad bedacht had, dankte de jubilaris iedereen recht hartelijk. 27

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 27