G. Lucke Pensionering J. P. A. Petrus Afscheid mevrouw J. Sijbrant-Dales Op 24 maart jl. vierde de heer Cor Lucke zijn 25-jarig jubileum op de brouwerij aan de Stad houderskade te Amsterdam. De familie Lucke werd officieel ontvangen door de heren ir. R. W. Welmers, ir. H. Kloek, produktieleider, P. Kruiver, chef energie- en storingsdienst, mevrouw W. Wohl gemuth en de heer R. van Es, beiden van de plaatselijke per- soneeldienst. De heer Welmers speldde de jubilaris het gou den ereteken op de revers en overhandigde hem de bekende envelop, die, zoals dat praktisch altijd gebeurt, direct in de tas van „moe" verdween. Op de receptie in de Raadskelder, die volgde, memoreerde de heer Kloek, als eerste spreker, dat de De heer Verver overhandigt bloemen aan mevrouw Sijbrant. supervisie mevrouw Sijbrant de laatste acht jaar had gewerkt, sprak haar toe. De heer Van Es zei dat hij met zeer veel plezier met mevrouw Sijbrant had gewerkt, omdat zij niet behoort tot het type „de kat uit de boom kijken" maar daarentegen altijd op een zeer spontane manier behulpzaam was. In zijn toe spraak vergat de heer Van Es niet de heer Sijbrant te bedanken voor het feit dat mevrouw Sijbrant juist door de steun van haar man zich zo had kunnen toeleggen op haar werk. In haar zeer spontane dankwoord benadrukte mevrouw Sijbrant dit en te vens noemde zij de medewerking van haar kinderen. Zij zei ook dat^ie weliswaar met werken opgehouden was, maar niet wilde dat ze de vele goede contacten die ze in de loop der jaren opgebouwd had, zou verliezen door haar pensionering. Zij nodigde dan ook iedereen uit eens te komen praten bij haar thuis. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd nam de heer J. P. A. Petrus, na een bijna dertigjarig dienstverband, op 25 maart 1977 afscheid op de brouwerij aan de Mauritskade te Amsterdam. De heer Petrus kwam op 17 september 1947 als vrachtwagenchauffeur in dienst. Twintig jaar later werd hij aangesteld als portier op de brouwerij aan de Mauritskade te Amsterdam. Amsterdam. Op donderdag 31 maart jl. heeft mevrouw J. Sij- brant-Dales afscheid genomen van de brouwerij. Zij trad op 1 oktober 1961 in dienst bij Amstel. Het laatst was zij werkzaam op de afdeling juridische zaken. De Raadskelder, waar de re ceptie gehouden werd, was tot de laatste plaats bezet. De heer F. U. Verver, hoofd personeeldienst stafdiensten, heette iedereen van harte welkom. Hij overhandigde de scheidende medewerkster de envelop met inhoud namens het personeel. De heer C. van Es, medewerker juridische dienst, onder wiens Het gezin Lucke in de Raadskelder heer Lucke op 24 maart 1952 in dienst van de brouwerij was gekomen in de functie van handlanger in de tapkelder. In 1960 werd Lucke vervolgens aangesteld in de functie van gistver- werker in de gelager-afdeling, waarna hij in 1962 werd over geplaatst naar het vatenperron, in de functie van heftruck- Terwijl de heer Hesse (links) toekijkt krijgt de heer Petrus van mevrouw Van Kooten een gebakje aangeboden. Op de dag van zijn afscheid werd de heer Petrus 's morgens door ir. R. W. Welmers, bedrijfsleider, in diens kamer ontvan gen. Behalve de heer Welmers waren ook aanwezig mevrouw S. van Kooten-Pinke en de heer H. J. G. van der Pal, beiden van de personeelsdienst en de heren H. A. Hesse, interne dienst en D Epskamp, portier. Met enige toepasselijke woorden overhandige de heer Wel mers een boekenbon aan de heer Petrus. Daarna werd de heer Petrus toegesproken door de heer Hesse, die hem namens de hele afdeling een mooi fotoboek van Amsterdam aanbood. De collega-portiers hadden gezorgd voor een fraai bloemstukje. Later, onder het genot van een kopje koffie, werden nog flink wat ervaringen uitgewisseld. 24

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 24