Ook voor Jules Ceuiemans (met Grey Mist) was 2.20 meter te hoog. wekkend kunnen defileren (zoals van de „nationales" uit Den Bosch bekend is), is hun grote kracht toch het verplaatsen van zware lasten in stap. Een Shire die vijf ton trekt is niets bijzonders. Misschien is dit alles voor u niet nieuw. Minder bekend is echter dat ook Shires in letterlijke zin „gala-paarden" zijn. Meestal één keer per jaar en wel op de eerste zaterdag, volgend op de 9e no vember, wanneer de nieuw gekozen Lord Mayor opperburgemeester van Londen's City zijn praalvolle intrede doet in zijn rijk van anderhalve vierkante kilometer. Daarbij is deze machtige ma gistraat gezeten in de „Lord Mayor's State Coach", een in de 18de eeuw ge bouwde gouden karos met een gewicht van meer dan drie ton! En zulks in tegenstelling tot de bespanning van vrij wel alle galakoetsen waar dan ook ter wereld deze koets wordt getrokken door Shires! Zo ziet men ze bij tal van officiële gele genheden, waaronder ook hun optreden bij grote Engelse paardenfeesten zeer bekend is, wanneer ze briesend van kracht en levenslust de door rij- en springpaarden ongelijk gemaakte ring- bodem weer glad komen eggen. En dit eggen kreeg men in een massale Vier van de twaalf Shires tijdens ,,The Caroli na Wheel". Voor de elfde maal, op 11, 12 en 13 maart jl„ beleefde Den Bosch zijn concours hippique, het door Heineken vanaf het begin gesteunde Indoor Brabant, dat inmid dels wijd en zijd bekend en befaamd is. Op zaterdagavond, als vanouds een van de hoogtepunten, streed de Europese ruitertop, nagenoeg in zijn geheel op dit concours aanwezig, om de Grote Prijs van Noord-Brabant, aangeboden door Heineken N.V. Deze puissance werd tot en met de vierde barrage (de laatste reglementair toege stane) een krachtmeting tussen de reeds geruime tijd in Nederland verblijvende, sympathieke Duitse ruiter Gert Meier en de in Den Bosch als een verrassing naar voren komende, jonge Belgische ruiter Jules Ceuiemans. De strijd bleef onbeslist, beide combinaties maakten in de laatste barrage een fout op de toen 2.20 meter hoge muur; een uitslag waarmee het publiek volledig vrede kon hebben, te horen aan het ovationele gejuich dat beide ruiters bij het uitreiken van de prijzen begeleidde. Het slot van dit concours kreeg een carnavalesk tintje tijdens het zogenoemde Abschiedspringen op zondagavond, waarbij een achttal ruiters de meest komische en „ondenkbare" capriolen verrichtte, uitgemonsterd in een kledij, die weinig met het normale ruiterkostuum van doen had. De bekende Harvey Smith, een van de Engelse topruiters, maakte er een niet gesponsorde Heineken show van, zoals op een van de foto's is te zien RvE Harvey Smith: 'Have a Heineken'. carrouselformatie als primeur voor het Continent te zien tijdens Indoor Brabant. Een imposant brok natuurgeweld, kleur rijk en muzikaal bijzonder passend on derlijnd door de bekende Engelse diri gent en componist Sir Malcolm Sargent geschreven en gearrangeerde muziek. Deze show, in Den Bosch „Parade der Brouwerspaarden" geheten, werd mede mogelijk gemaakt door de steun van Heineken, een gegeven dat op subtiele wijze in de aankondigingen was ver werkt. De bezoekers van Indoor Brabant geno ten van de Shires, de begeleiders van de Shires genoten met volle teugen van de Brabantse gastvrijheid, waarvan het be zoek aan de brouwerij te 's- Hertogenbosch een van de plezierige onderdelen vormde. 15

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 15