INDOOR BRABANT 1977 Den Bosch had weer wat.... ...spanning kracht en vermaak "SHIRES" STALEN DE SHOW TIJDENS INDOOR BRABANT 1977 Gert Meier met Casimir evenaarde zijn pres tatie van Jumping Amsterdam niet. De heer J. G. M. Kerckhoffs, gewestelijk ver koopleider horeca, overhandigt Gert Meier de Heineken trofee. De Brabanthallen en het Veemarktter rein van 's-Hertogenbosch zijn al vele jaren lang een soort gewijde grond voor ons zwaarste paarderas. Daar toch ko men steeds weer de massieve atleten onder de paarden der Lage Landen bijeen om allen, die goed gebouwde paarden kunnen waarderen, te laten ge nieten van wat in de loop der eeuwen door fokkers met een aangeboren ge voel voor lijnen, harmonie en spierkracht werd verkregen. Daarom is het een goede gedachte ge weest het programma van Indoor Bra bant 1977 af te wisselen met het optre den van de reuzen onder de trekpaar den, de vooral in de Angelsaksische landen befaamde Shires. Zo populair als in de Lage Landen en in het ons naburi ge Duitsland de „Belgen" zijn, zo geliefd zijn de Shires bij de Britten. Engeland kent weliswaar meer dan één inheems trekpaarderas, maar de Shire geniet toch wel de meeste belangstelling. Dat was niet alleen in het verleden, maar is ook nu nog zo. Misschien kunnen we beter zeggen, dat die belangstelling weer duidelijk opleeft, nadat zij ook in Engeland na de oorlog sterk achteruit was gegaan. Men heeft het trekpaard, de gigant en atleet onder de paarden, weer ontdekt. De Shire was en is uit het Engelse leven ook van nü niet weg te denken. Daarom komen vooral brouwerijen nog in grotere aantallen dan in ons land met fraaie bespanningen uit in parades en rubrieken voor bedrijfsvoertuigen, maar ook ziet men ze in het stadsbeeld bij het bezorgen van bier aan de „pubs". De Engelsen bezitten een bijzondere vaardigheid in het toiletteren van paar den, ook van zware paarden. We hebben Shires gezien met glad gepolijste hoefij zers, met glimmend gepoetste hoeven, met sneeuwwitte vetlokken en afteke ningen. En dan praten we nog maar niet over de bijzonder smaakvolle opsier van manen en staart, die getuigt van veel fantasie zonder „ordinair" of kermis achtig te worden. Vandaar dat het op treden van Engelse trekpaarden altijd een schouwspel is waaraan men plezier kan beleven en dat iemands gevoel voor schoonheid kan strelen. De Shires zijn de grootste trekpaarden Bijzonder fraai was het aan Whitbread Enge land toebehorende, tweetal werkelijk spier witte schimmels. ter wereld. De beste hoogte vindt men namelijk ongeveer 1,70 m. Hoewel ook deze zware paarden beste gangen ver tonen en gezamenlijk al dravend indruk-

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 14