ar» Ji DE OVERIGE UITSCHIETERS Amsterdam Mif Den Bosch E. J. de Geest, R. Scholier, D. J. Noordam, 1.800,- De heren De Geest, Scholier, beiden meet- en regeltechniek en Noordam, elektrotechnische werkplaats, Mauritskade, ontvin gen een hoge beloning voor het volgende idee. Zij realiseerden een verbetering van de controle-apparatuur, in gebruik voor het signaleren van niet verwijderde stofkapjes op de wassen fusten. Hierbij wordt ge bruik gemaakt van de hoge elek trische weerstand van de kunst stof, waarvan het stofkapje is vervaardigd. De kans dat fusten met stofkapjes doorglippen naar de wasunit en daar storing veroorzaken is hier mede sterk verminderd. M. W. Mühlebach, 1.225,- De heer Mühlebach werkt bij de energie- en storingsdienst, Stadhouderskade. Hij construeerde een scharnie rende hefboom op het chassis van de Selecta flessencontrole- apparatuur waardoor flessen, die niet de juiste maat hebben, als mede niet goed gespoelde of ge broken flessen worden uitgesto ten. H. W. van Beek, 1.150,- Het denkwerk van de heer Van Beek, afdeling verpakken, Mau ritskade, werd eveneens met een hoge beloning gehonoreerd. Het betreft een verbetering van de baansmering van de fusten colonne. Door deze verbetering gaat minder smeermiddel verlo ren en vermindert de baanslijta- ge. J. A. M. A. van Batum, 375,- De beloning voor de heer Van Batum van de mechanische werkplaats,Stad houderskade, be trof het volgende idee. Vervang de gietijzeren ketting- wielen van de krattenspoelma- chine door kettingwielen met op gespoten hardingspoeder waardoor de levensduur toe neemt. F. J. Kristel, 300,- Voor zijn idee mocht de heer Kristel, meet- en regeltechniek, Mauritskade, een leuke beloning in ontvangst nemen. Hij stelde voor de vaste prints in het paneel van de ketels 4 en 5 door uitneembare prints te ver vangen. Hierdoor kunnen storin gen sneller worden gelokaliseerd en verholpen. G. van Kooten, 275,- Met eveneens een aardig bedrag werd het idee van de heer Van Kooten, meet- en regeltechniek, Stadhouderskade, beloond. Het idee betreft het vervangen van programmatijdklokken van de wortkoelinstallatie door een geleidbaarheidsmeter. Hierdoor is het mogelijk de konezol-con- centratie voortdurend te meten en op peil te houden. Er behoeft nu minder konezol te worden ge loosd waardoor een besparing wordt verkregen. De heren A. van der Hey- den en J. van Veldhoven, 400,- Beide heren zijn werkzaam in de kwaliteitsdienst. Hun idee betreft het vereenvoudigen van micro biologische bemonstering uit la- gertanks en leidingen. Door een standaardconstructie te ontwer pen kan de huidige gecompli ceerde infusiefles van 250 ml. vervallen. G. van Haren, 250,- Het idee van de heer Van Haren, werkzaam in de gistbewaarplaats betreft het zogenaamde gistge- ven aan de wort. In het verleden werd de gist altijd op het markt veld gegeven. De heer Van Haren stelde voor deze gist te geven op de gistbewaarplaats waar de nieuwe wortleidingen in de naa ste toekomst zullen passeren. Het aanleggen en reinigen van omvangrijke slang- en leiding- werk wordt hierdoor grotendeels overbodig. B. de Bever en A. Schellekens, 500,- Beide heren, werkzaam in de storingsdienst, werden herhaal delijk geconfronteerd met storin gen op de vullers van de Sankey colonne. Na de blow-off bleek telkens dat de vulkop niet in de goede stand terugkwam. Door het aanbrengen van een doorlo pend kanaal in de vulkap werd het euvel verholpen. Het aantal storingen is tot 0 gereduceerd en de fusten worden weer op de jui ste inhoud afgevuld. De heren De Bever en Schellekens ontvingen elk 250,- G. Damen en A. van Rooij, 275,- Beide heren zijn werkzaam in de filterkamer en tot hun taak be hoort onder meer het logen van de filters. Zij stelden voor een di recte aansluiting op de schone loogtoevoerleiding uit de bottela rij te maken, waardoor de loog- toevoer naar de filters wordt ver beterd. t F. Stolzenbach, 250,- De heer Stolzenbach, die in de bottelarij werkt, heeft een door snede aangebracht in een San- keyfust. Voorts heeft hij hierin een mal gebouwd met maataan duiding t.b.v. juiste probeinstel- ling voor de was- en vulmachines van Sankey en Weigelcolonne. Gebleken is dat er geen defecte probe-ringen meer voorkwamen, hetgeen minder bierverlies bete kende. F. Bloemendaal, 350,- De heer Bloemendaal, reserve machinist in de energiedienst, heeft een idee ingediend met be trekking tot waterbesparing. De waterbesparing vindt plaats in het koolzuurwinningsysteem. Het koelwater van de C02-booster- pompen wordt in het vervolg ge bruikt voor de onder- en over- drukbeveiliging in ditzelfde sy steem. P. van Oort jr. en J. Ibanez Gonzales, f 300,- Het idee van de heren Van Oort en Ibanez Gonzales, beiden van de bottelarij, betreft het eenvou dig uitwisselen van rubbers van de naaldmonsterpunten. Men gebruikt hiertoe zeer vernuftig de naald om het nieuwe rubbertje vast te houden en zo gemakkelijk in het monsterpunt te kunnen schuiven na verwijdering van het oude rubbertje. G. J. Groenendaal, 1000,- Ter voorkoming van storingen door inlopen van een extra krat bij de krattenstapelaar, veroor zaakt door een te hoge druk in de aanvoerbaan, heeft de heer Groenendaal, storingsdienst, in zijn idee voorgesteld het tel- mechnisme van de stapelaar te gebruiken om de aanvoer iets eerder te laten stoppen. 12

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 12