Diploma uitreikingen Den Bosch EENDRACHTREIS 1977 daarom zijn aandeel niet in ontvangst nemen. Het idee heeft betrekking op het bespa ren van bier bij het afvullen van heider- biertanks. Na het afvullen bevindt zich nog bier in de slang. In plaats van de slang met water leeg te drukken, waardoor bier verloren gaat, wordt de slanginhoud met behulp van koolzuur in de tank gedrukt De heer M. A. van der Steen, werkzaam in de bottelarij, ontving 1375,- voor een soortgelijk idee. Het betrof in dit geval het met behulp van koolzuur leegdruk- ken van de helderbierleidingen tussen helderbierkelder en bottelarij. De heer J. F. van de Bergh, die werk zaam is in de mechanische werkplaats construeerde een nieuw type mechani cal seal voor de Zephyr kleppen in de Sankey fustencolonne. De levensduur bedraagt meer dan het zesvoudige ver geleken met het oorspronkelijke type, waardoor controlefrequentie en vervan ging van deze seals sterk kunnen wor den verminderd. De beloning van de heer van de Bergh bedroeg 2.375,-. Topscorers waren de heren G.Damen en A. van Rooij: 6.125,-. Beide heren za gen hun idee beloond met het hoogste bedrag dat tot nu toe in Den Bosch werd uitgekeerd, een formidabele som. Zij zijn beiden werkzaam in de filterkamer en hebben reeds eerder blijk gegeven waardevolle ideeën te berde te kunnen brengen (zie elders in deze rubriek). Op zaterdag 26 maart jl. vond in de Bossche Cambrinuskelder de uitreiking plaats van de getuigschriften Hydraulische aandrijving. De cursisten, die allen hun studie met goed ge volg hadden afgesloten, ontvingen uit handen van ir. A. K. E. ten Bruggen Cate, bedrijfslei der, hun getuigschrift. De heer Ten Bruggen Cate had veel lof voor de heer W. van der Luur, chef mechanische werkplaatsen, die deze cursus opgezet en geleid heeft. Het is geen sinecure een dergelijke cursus op te zetten en te begeleiden, als men zelf nog een andere cursus volgt. De cursisten zijn welis waar voor het merendeel werkzaam in de smeerdienst en als zodanig verantwoordelijk De geslaagden zijn: op de foto staand van links naar rechts: C. Gielis, B. Vink, J. Craane, J. Nijholt, W. van der Luur, M. Kremers, M. Hermsen, M. Venrooy, J. Hermsen. W. van Marle (opleidingen Den Bosch), ir. A. K. E. ten Bruggen Cate. Zittend van links naar rechts: J. Terluin, A. Kroos, C. van Zijl. voor het onderhoud van de hydraulische aandrijvingen, maar door de grote diversifi catie van de verschillende systemen diende men toch door de bomen het bos te kunnen blijven zien. Uitgangspunt voor deze cursus was de ISO-norm. Hierop geënt kwamen de volgende onderwerpen in de cursus voor: hy draulica, hydraulische elementen, symbolen en schakelschema's. Voorts omvatte de cur sus een opdrachtenwerkboek en een stuk praktijk. Totaal werden twintig lessen gege ven. De heer R. Koppenol, opleidingen Zoe- terwoude, heeft de schriftelijke examens beoordeeld en de mondelinge examens afge nomen. Het idee heeft betrekking op de reiniging van het filter. Elke keer dat het filter uit gespoten wordt, bevindt zich in het filter- manifold nog wat bier. Voorheen ging dit bier verloren. Beide heren stelden voor dit bier weg te drukken naar de slurrytank. Door deze wijze van werken wordt het bierverlies beperkt. Mutaties in de plaatselijke ideeën buscommissie te Bunnik Per 15 maart 1977 zijn te Bunnik de he ren ir. W. J. M. Janszen en W. Draayer benoemd tot lid van de plaatselijke ideeën buscom missie. Eerstgenoemde vervangt de heer S. Hielkema naar aanleiding van diens overplaatsing, de heer Draayer is als lid opgenomen omdat een groot aantal ideeën betrekking heeft op de verpak kingsafdeling en de behandeling be spoedigd kan worden door een terzake- kundige medewerker uit de produktie- sector in de commissie op te nemen. Op 2 april jl. werd het E.V.O.-diploma hef truckrijder door ir. A. K. E. ten Bruggen Cate aan de geslaagden uitgereikt. Het examen werd afgenomen onder auspiciën van de Al gemene Verladers- en Eigen Vervoerders Or- ganisatie-E.V.O. Aanwezig bij deze diploma uitreiking waren ook de heren F. Gregoire en E. van Velsen, namens de examencommissie, H. de Valk, namens de E.V.O., L. G. van Her pen, namens de Streekschool voor begelei dend onderwijs en A, de Groot, chef intern transport. De heer Gregoire feliciteerde de geslaagden en vertelde ter informatie dat het examen afgestemd is op zowel het vervoer van bijvoorbeeld gevoelige elektronica-on- derdelen als bierfusten en dergelijke. Voorts zei de heer Gregoire veel bewondering te hebben voor de heren W. van Marle en M Oele. Zonder hen waren organisatie en resul taten niet geworden tot wat ze nu zijn. Na dit min of meer officiële gedeelte werd menig glaasje geheven op de behaalde resul taten. Op de foto zittend van links naar rechts: W de Vet, A. van de Pasch, H. de Groot, IV. van Marle, L. G. van Herpen: 1 e rij staand van links naar rechts: P. van der Bruggen, A. van den Heuvel, C. van Vught, G. Nijholt, C. van Ooyen, A. Straver, E van Velsen, M. Oele, ir A. K. E. ten Bruggen Cate, S. Heerens en F. Gregoire: 2e rij staand van links naar rechts: A. de Groot, A. Diks, H. de Valk. Afwezig waren de heren L. van Helvoirt. P. Odems, G. Craane en W. de Roo. „Ik heb gezegd... wat beter kan en ding nu mee naar een reis op zee met de Eendracht." De eerste tientallen aanmeldingen van Eendracht-kandidaten zijn ontvangen. Al le inzenders van een sinds juli 1976 be loond idee die in aanmerking willen komen voor een zeereis met het zeilend zeeschip de Eendracht. De termijn voor inschrijving sluit op 31 juli 1977. Derhalve kunnen allen die tot die datum voor een ingezonden idee een beloning ontvangen, zich nog opgeven. Aanmeldingsformulieren zijn verkrijgbaar bij de secretarissen van de plaatselijke ideeënbuscommissies. Zowel mannen als vrouwen kunnen aan de reis deelnemen. 11

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 11