Terwijl de vlaggen, die op 18 april 1975 de opening van onze nieuwe brouwerij in Zoeterwoude luister bijzetten, vrolijk wapperden, waren reeds de eerste teke nen van de komende capaciteitsvergro ting van dit produktiebedrijf zichtbaar. Heel duidelijk werden later die tekenen aan de zuidzijde van de bottelarij, waar inmiddels een tweede hal is gebouwd. Daarmee wordt de bestaande bottelarij ruimte praktisch verdubbeld. In de nieu we hal komt de tweede bottelcolonne te staan, die een capaciteit krijgt van 75.000 flessen (30 cl.) per uur en die eveneens 50 cl. flessen kan verwerken. Naar verwacht wordt, zal deze colonne eind dit jaar gereed zijn. De opslagcapaciteit (achter de bottela rij) voor de lege emballage was enige tijd Eind oktober van het vorige jaar werd een tweede bostelsilo geplaatst. geleden reeds uitgebreid. In het brouw huis is het aanvankelijke aantal van vier ketels met twee toegenomen. Binnen kort, op 1 april a.s., zullen nog eens twee ketels in gebruik worden genomen. Het voorlopige eindcijfer voor het brouwhuis ligt op tien ketels, welk aantal medio 1978 bereikt zal zijn. Inmiddels werd, eind oktober van het vorige jaar, een tweede bostelsilo ge plaatst (bostel is een restprodukt uit de eerste fase van de bierbereiding; het wordt verkocht als veevoeder). Op het moment dat de tweede bostelsilo op zijn plaats werd gezet waren reeds de hei palen geslagen voor de uitbreiding van het silo-complex. Er komt, los van het bestaande silo-gebouw, een tweede Uitbreiding, ook in het brouwhuis. Vooraanzicht van de tweede bottelhal. moutopslag aan de andere kant van de Brouwhuisweg. Ook de energievoorziening dient te wor den vergroot. In het bestaande gebouw wordt reeds een vierde stoomketel ge plaatst. Verder komt er een nieuwe hal bij, waarin onder meer de apparatuur voor het terugwinnen van koolzuur zal worden ondergebracht. In het kelder dienstgebouw vinden uitbreidingen plaats in de vorm van een derde filter, een derde wortseparator en een nieuwe eenheid voor de verwerking van het zo geheten gelager. Van de in de openlucht opgestelde Apollo-tanks (waarin zowel het vergisten als het lageren plaatsvindt) wordt het eerste blok nu volgemaakt (42 tanks). De voorbereidende werkzaamheden voor

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 7