J. A. Visser F. Huyer W. Kort Zoeterwoude. Het zilveren jubileum van de heer J. A. Visser, werkzaam in het dienstgebouw, werd op 10 december 1976 in De Hooiberg herdacht. In verband met de afwezigheid van de bedrijfsleider sprak de heer J. Ykema, produktieleider, de jubi laris toe. Hij liet in het kort de diensttijd van de heer Visser de revue passeren, waarbij hij in het bijzonder de oude, natte en koude kelders van de voormalige vestiging in Rotterdam me moreerde. Dat dit nu heel anders is geworden kon de jubilaris volledig beamen. Na zijn toespraak decoreerde de heer Ykema de heer Visser met de gouden speld en bood hem mèt zijn gelukwensen en de dank namens de bedrijfsleiding de ge bruikelijke envelop aan. Dat de jubilaris ook in zijn werk op zijn huidige post gewaar deerd wordt, bleek uit de woorden van de heer K. Smit, chef afdeling brouwen, die namens de afdeling en het overige per soneel een bedrag onder couvert overhandigde. Met een kort dankwoord van de jubilaris werd het officiële gedeelte van de middag besloten. Mevrouw Kort speldt haar man het ereteken met diamant op de revers. Als vertegenwoordiger van het jubileumfonds bood vervolgens de heer J. Mollenbrok een envelop met inhoud aan. De heer J. Bliek, namens het N.V.V., sprak voornamelijk over een van de hobby's van de jubilaris, diens vakbondsactiviteiten. Omdat daarvan nooit iets is „verwelkt", bood hij de heer Kort een bloemstuk aan, waarvan een gedeelte ook nooit zal verwelken. Als laatste sprak, namens de Kontaktgroep, de heer K. Smit. Het cadeau namens deze groep, een bedrag onder couvert, werd aan mevrouw Kort ter hand gesteld. De jubilaris tenslotte dankte voor de vriendelijke woorden en de vele cadeaus en sprak de hoop uit nog vele jaren in de brouwerijgemeenschap werkzaam te kunnen zijn. Zoeterwoude. Op 17 december was De Hooiberg opnieuw, tevens voor de laatste maal in 1976, het decor voor een jubileumviering, deze keer ter ge legenheid van het 25-jarig dienstverband van de heer F. Huyer van het centraal magazijn. In zijn toespraak bracht ir. W. F. Schipper de dank van het bedrijf over, daarbij niet vergetend de stille bijdrage van mevrouw Huyer te noemen en te waarderen. De heer Schipper beves tigde zelf de gouden speld op de revers van de jubilaris en overhandigde mevrouw Huyer de envelop. Ook de heer C. A. Cieremans, chef centraal magazijn, die zich beperkte tot de laatste twaalf dienstjaren van de jubilaris (ge durende welke tijd hij hem had leren kennen als een waardevol medewerker), dankte de heer Huyer voor diens bijdrage aan het bedrijfsgebeuren. Als cadeau was er een prachtige ge reedschapskoffer. De jubilaris tenslotte sprak van een blijde dag, waarvoor hij allen, die daartoe hadden bijgedragen, van harte dankte. De gereedschapskoffer krijgt een bewonderende blik van de heer Huyer. De heer Ykema feliciteert de heer Visser met zijn jubileum. Zoeterwoude. Niet minder dan vijf sprekers zet ten op 13 december 1976 in De Hooiberg de vie ring van het 40-jarig jubileum van de heer W. Kort, wachtchef interne dienst, luister bij. Nadat om te beginnen enkele telegrammen, waarvan één af komstig was van jhr. P. R. Feith, waren voorgelezen, sprak ir. W. F. Schipper, als eerste de jubilaris toe. Vijftien jaar jong was de heer Kort toen hij op 14 december 1936 bij de brouwerij te Rotterdam in dienst kwam. Begonnen in de bottelarij, ging hij vervolgens over naar de afdeling mouterij en ziederij, waar hij 1e brouwer werd. Begin 1970 werd hij benoemd tot onderchef bij de bewakingsdienst en op 1 september 1974 tot wachtchef interne dienst te Zoeterwoude, zijn huidige functie. De heer Schipper dankte, mede namens zijn voorgangers, de jubilaris voor al hetgeen deze in die veertig jaar voor het bedrijf heeft gedaan. Na de overhandiging van de envelop mocht mevrouw Kort het ereteken met de diamant opspelden. De heer L. Hof, chef interne dienst, bood aan het slot van zijn toespraak, waarin hij zich beperkte tot één onderdeel uit de loopbaan van de jubilaris, namens het personeel enkele cadeaus aan. Me vrouw Kort, die ook in de hulde werd betrokken, ontving een fraai boeket. Ook uit de woorden van de heer M. A. van Zetten, chef botte larij, klonk veel waardering voor het werk en de persoon van de jubilaris, die hij „een man uit het goede hout gesneden" noemde. De heer Van Zetten feliciteerde de heer Wey ook namens het jubileumfonds en overhandigde daarna zowel van de afdeling als van dit fonds een envelop met inhoud. Nadat tenslotte de heer J. Bliek namens de Bedrijfsledengroep gelukwensen, vergezeld van een taart, had aangeboden, sprak de jubilaris zijn dank uit voor alles wat deze dag voor hem tot een onvergetelijke had gemaakt. 26

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 26