Badminton nieuws Honderdvijftig jaar Bokma KERSTBINGO PERSONEELSVERENIGING ZWOLLE Hier genieten de heren drs. J. J. C. Goos, mr. P Bokma en A. F. van Mutsen (gezien van links naar rechts) van een heerlijk Bokma 'tje. Mevrouw Bokma ontvangt uit handen van de heer D. Brou wer een prachtig herinneringsbord. De in een sfeervolle kerststemming ge brachte kantine van het gewestelijk ver koopkantoor Zwolle was op vrijdagavond 17 december jl. het trefpunt voor een veertigtal leden van de Zwolse perso neelsvereniging, die deelnamen aan een uitstekend georganiseerde bingo. Dat er ondanks een flinke sneeuwval toch nog zovelen van heinde en ver, onder andere uit Haren (GrNijmegen en Zutphen waren komen opdagen, verheugde het bestuur bijzonder Een keur van aan trekkelijke prijzen lag op de gelukkige winnaars te wachten Met de hoofdprijs, een radio-cassetterecorder, keerde de heer A G. Visser, monteur van de C T.D., in opperbeste stemming huis waarts. Niet onvermeld mag verder blij ven, dat de heer A. J. Veldhoen uit De venter, vertegenwoordiger speciale markten, het presteerde om op één bin go-kaart liefst drie prijzen in de wacht te slepen! Al met al kan het actieve bestuur terugzien op een zeer geslaagde bin go-avond. zijn trucs de mensen die liever bleven zitten. Het onbetwiste hoogtepunt van de avond was echter het volkomen onver wachte optreden van de groep van de Leeuwarder schutterij, die, gekleed in historische militaire uniformen, een soort carnavalsmuziek ten gehore bracht. Al met al was het een bijzonder geslaagde avond die natuurlijk veel te kort duurde. Donderdag 26 november 1976 was de dag waarop in alle stilte het 150-jarig bestaan van Bokma gevierd werd. Hoe wel de juiste datum niet precies bekend is, wordt algemeen aangenomen dat de grondlegging van het huidige bedrijf on geveer anderhalve eeuw geleden plaatsgevonden moet hebben. De intie me viering van dit gedenkwaardig jubi leum vond plaats in het E 10 motel te Tietjerk. De Heineken reclame-service had gezorgd voor een prachtig versierde feestzaal in het motel. Niets was aan het toeval overgelaten en zo kwamen op de avond van de 26e alle Bokma medewerkers met hun vrouw of man bijeen om gezamenlijk dit heuglijke feit te vieren. De bedrijfsleider, de heer A. F. van Hulsen, opende de avond en mr. P. Bokma gaf als eerste spreker een korte uiteenzetting van het wel en wee van de firma in de afgelopen honderd vijftig jaar. Vervolgens sprak de direc teur van de gedistilleerd groep Neder land, de heer J. van der Zee zijn geluk wensen uit, en zei te hopen dat Bokma B.V. tot in lengte van dagen zou groeien en bloeien. Daarna nam de heer Van Hulsen het woord en bood namens het personeel mevrouw M. E. Bokma-Beyer een prachtig herinneringsbord van Makkummer aardewerk aan. Dit werd overhandigd door de oudste Bokma medewerker, de heer D. Brouwer, afde lingschef magazijn emballage. Nog maals werd de familie Bokma in het zon netje gezet door de onthulling van een reproduktie van het familiewapen. Na het officiële gedeelte wachtte alle aan wezigen een voortreffelijk koud buffet. Natuurlijk was er ook voor muziek ge zorgd. Al spoedig gingen, op uitnodi gende melodieën van het combo Jelle Buizing, de beentjes van de vloer. Een goochelaar, Hans Kazan, vermaakte met Op 30 november 1976 vond in de sport hal van de brouwerij aan de Mauritskade te Amsterdam een vriendschappelijke wedstrijd plaats tussen de badminton verenigingen van de vestigingen Am sterdam en Zoeterwoude. Het doel was de onderlinge sterkte van de teams eens te meten, onder andere met het oog op de komende sportdag te Zoeterwoude. Vooral de Zoeterwoudse club was bij zonder benieuwd naar het resultaat, omdat deze vereniging pas half augus tus 1976 van start was gegaan en der halve nog geen enkele wedstrijdervaring had Er zijn in de gezellige Amsterdamse sportruimte twaalf wedstrijden gespeeld, waarvan vier dames-, vier heren- en vier gemengd-dubbels. Per wedstrijd werden twee games gespeeld en per game viel 1 punt te verdienen. Het Zoeterwoudse team bleek ondanks zijn grote inzet niet opgewassen tegen het klassewerk van de thuisclub. De eindstand werd ten slotte 21 tegen 3 punten in het voordeel van de gastheren. De verrassende poe delprijs werd dan ook als aanmoediging tijdens de gezellige bierbabbel ter plaat se door de Zoeterwoudenaren in dank aanvaard. De dames in actie. Even zorgen dat we het vochtgehalte op peil houden. 21

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 21