KOMEN EN GAAN De heer Tan Sri Tan ChinTuan in het zilver Op de bus in Gabon Tijdens een recente reis naar het Verre Oosten, die hij samen met zijn collega van de raad van bestuur, mr. R. van de Vijver, maakte, bezocht de heer J. van der Werf, voorzitter van de Divisie Inter nationaal, ook Singapore. Hem wachtte daar de plezierige taak een geschenk, in de vorm van een zilveren bierpul, te overhandigen aan de heer Tan Sri Tan Chin Tuan, chairman of the board van Malayan Breweries (Singapore) Pte Li mited, (links op de foto). De overhandi ging geschiedde ter gelegenheid van de viering van het 25-jarig jubileum in deze functie van de heer Tan Sri Tan Chin Tuan. Dreher S.p.A. - Italië De heer P. D. van Dongen Torman is sedert 8 november werk zaam in Milaan, alwaar hij een aantal speciale opdrachten zal vervullen. De heer L. W. M. Hendrikx, benoemd tot technisch directeur van de Dreher Groep vertrok naar Milaan. P. T. Perusahaan Bir Indonesia - Indonesië. De familie B. A. A. Brandt uit Jakarta is op 5 december definitief teruggekeerd in Nederland. Met verlof in Nederland zijn aangekomen de familie G. Koen- derink uit Jakarta op 9 december, de heer L. van der Male uit Surabaya op 17 december en de familie W. H. E. Jonkers eveneens uit Surabaya op 19 december. Brasserie de Brazzaville S.A. - Congo De heer G. J. van Aalst is van 27 november tot medio december met verlof in Nederland geweest. Bralima S.A.R.L. - Zaïre Met verlof kwamen de heer en mevrouw M. Muilwijk op 26 november, de heer W. Grethe op 15 december en de heer en mevrouw W. I. C. A. van Staveren op 20 december. De heer en mevrouw W. de Vries zijn op 2 december naar Mbandaka te ruggekeerd. Jordan Brewery Co. Ltd. - Jordanië De familie A. van der Est uit Amman is op 1 december met verlof in Nederland aangekomen. Nigerian Breweries Ltd. - Nigeria De heer H. de Goederen is op 20 november uit Lagos met verlof in Nederland aangekomen. Zijn echtgenote was reeds enige tijd hier. Op 24 november heeft er gezinsuitbreiding plaatsge vonden door de geboorte van hun zoon Alexander Matthijs Johannes. De heer A. Filé is met zijn gezin op 13 december naar Aba vertrokken waar hij is aangesteld als electrical engineer in verband met het uitbreidingsproject aldaar. De familie T. K. B. Albronda is begin januari naar Nigeria te ruggereisd. Malayan Breweries Pte. Ltd. - Singapore De heer J. G. P. Twaalfhoven is samen met zijn gezin op 18 november teruggereisd naar Singapore, na het verlof in Ne derland te hebben doorgebracht. In Libreville, de hoofdstad van de republiek Gabon (gelegen aan de westkust van midden Afrika), rijden de plaatselijke bussen met een Heineken reclamebord op de achterkant. De ze campagne in dit belangrijke bierland ging in de afgelopen herfst van start. De republiek van Gabon is een land dat een snelle ontwikkeling doormaakt en waar het hoofdelijk inkomen de laatste jaren belangrijk is toegenomen. Daaruit komt onder meer een stij ging voort van de bierconsumptie. Hiervan neemt Heineken een flink deel voor zijn rekening. Onze omzet steeg er het afgelopen jaar met ongeveer 90 procent, ondanks dat invoer rechten en transportkosten zwaar op het produkt drukken. Dat blijkt wel uit de prijs die de consument voor een 28 cl fles moet betalen: 150 CFA franken, dat is ongeveer 1,60 in de winkel In de bar kan de prijs echter variëren van 250 CFA franken tot 750 CFA franken dat is tussen de 3.— en 8,50. President Bongo van Gabon maakte tijdens een bezoek aan Nederland kennis met het Oud Bruin, waarvan hij een groot liefhebber bleek. Toen de door hem bestelde Fokker F 28 zou worden afgeleverd hebben wij op zijn verzoek een aantal kartons aan boord gebracht voor zijn persoonlijk gebruik. Naast bier vinden ook de frisdranken in blik van Vrumona in Gabon grote aftrek zodat in het laatste half jaar de omzet hiervan ook sterk groeiende is. 19

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 19