HEINEKEN MET WERELDMERK GARVEY OP DE NEDERLANDSE MARKT Groot nieuws op sherrygebied Het sherryhuis Garvey heeft een lange en rijke historie. William Garvey kwam in 1780 vanuit Ierland naar Spanje om vee te kopen. In de haven van Cadiz werd hij door een Spaans galjoen gered, nadat zijn schip op mysterieuze wij ze tot ontploffing was geko men. De kapitein van het galjoen nam hem mee naar zijn wo ning, waar hij Maria de Los Angeles Capdedon y Lacaste ontmoette. Toen besloot hij in Spanje te blijven en zich in plaats van met vee met sherry en... met Maria bezig te hou den. Op dit schilderij ziet u de feeste lijke bijeenkomst van de familie Garvey, ter gelegenheid van haar nieuwe sherry in 1780. Na enige tijd trouwde hij Ma ria en stichtte een sherry-bo dega die anno 1977 uitge groeid is tot een van de grootste sherry- en brandy- concerns ter wereld. Garvey heeft met 1200 hecta re het grootste wijnareaal van Jerez in bezit. Gedurende anderhalve eeuw kon men zich ook de trotse eigenaar noemen van 's we relds grootste wijnopslag plaats, de bodega San Patri cio, die in 1870 gebouwd werd. Heden ten dage nog ligt daar, in tienduizend vaten, onge veer vijf miljoen liter wijn op geslagen. Sinds kort beschikt Garvey als eerste en enige over ondergrondse opslag plaatsen, de Mirador bode ga's, waar permanent acht miljoen liter sherry ligt te rij pen. Het was de stichter William Garvey die als eerste een uit stekende droge sherry ont wikkelde, die hij Fino noem de. Deze benaming wordt tot op de dag van vandaag in heel Jerez voor dit type sher ry gebruikt. Sherry is wijn, een heel bij zondere soort wijn. Een klei ne studie leert, dat de totale wijnconsumptie (inclusief apéritieven), gerekend vanaf 1968, in tien jaar verdrievou digd zal zijn. In 1976 werd er in ons land in totaal zo'n 35 miljoen liter sherry gedron ken, tegen een totaal wijn- verbruik van ongeveer 160 miljoen liter. Heineken brengt Garvey in twee series. De ene, de zoge noemde standaardserie, be staat uit drie typen: Garvey Dry Garvey Medium Garvey Cream Deze kwaliteitssherries zijn voor de consument tegen een aantrekkelijke prijs verkrijg baar. Voor de verwende sherry drinkers werd een speciali teitenserie ontwikkeld, be staande uit: San Patricio - Fino dry - 12 jaar oud. Tio Guillermo - Amontillado dry -12 jaar oud. Larga Vida - Oloroso Medium dry -15 tot 20 jaar oud. Flor de Jerez - Cream of 11

Vers van 't Vat | 1977 | | pagina 11