RAANALCOHOLFABRIEK tilleerderij de modernste technieken toe te passen. Het ligt in de bedoeling dat ook de nieuw aangeschafte machi nerieën uit de bestaande vestigingen herplaatst zullen worden in de nieuwe vestiging. Alles bij elkaar wordt de produktiecapaciteit van de vestiging in Zoetermeer groter dan het totaal van de te vervangen bedrijven. In de bestaande vestigingen te Schie dam en Rotterdam worden geen nieuwe activiteiten van de Gedistilleerd Groep Nederland overwogen. Het gebouw aan de Van Cleeffstraat in Schiedam zal worden verkocht. Het monumentale pand van Hulstkamp aan de Maaskade te Rotterdam is geen eigendom van Heineken. Het gebouw aan de Caland- straat te Rotterdam blijft in gebruik bij onze wijnhandel Reuchlin. Het nieuwe bedrijf zal bij de ingebruik neming plaats bieden aan ongeveer 300 medewerkers, inclusief het kan toorpersoneel. De indruk bestaat dat het grootste deel van het huidige per soneel mee naar Zoetermeer zal gaan. Zoals reeds hierboven aangegeven, is de afstand tussen de huidige arbeids plaats en de nieuwe niet zo groot, ter wijl Zoetermeer tevens beschikt over huisvestingsmogelijkheden. Dat neemt niet weg dat er, met name gelet op de vergroting van de produktiecapaciteit, arbeidsplaatsen zullen ontstaan, die door inwoners van de regio Zoeter meer ingenomen kunnen worden. Een deel van de filterapparatuur van de distil leerderij aan de Maaskade te Rotterdam. ■ein tste it 8 oor Het monumentale pand van Hulstkamp aan de Maaskade te Rotterdam, waar onder ande re de produktie plaatsvindt van het gedistil leerd merk Hoppe. Het aantrekkelijke van de nieuwe ves tigingsplaats is bovendien dat men kan beschikken over voldoende terrein van goede kwaliteit. Het is terstond bouw rijp, wat gelet op de noodzakelijkheid om snel te kunnen gaan bouwen, een eerste vereiste was. Voorts moest het stuk grond, overeenkomstig de voor schriften van de accijnswetgeving, rondom vrij liggen, dat wil zeggen dat het aan alle zijden door een openbare weg moet zijn begrensd. Tot slot stelt de gedistilleerdbranche specifieke eisen ten aanzien van de aan- en afvoer van water. Schiedam en Rotterdam, terwijl er ook rondgekeken is in Gouda, Rijswijk, Alphen aan den Rijn en uiteraard in Zoeterwoude. Wat deze laatste moge lijkheid betreft bood ons huidige brou werijterrein, gelet op het gefaseerde uitbreidingsplan dat voor deze produk- tie-eenheid bestaat, onvoldoende ruim te. Zoetermeer voldeed aan alle gestelde criteria, zoals ligging in de Randstad, niet al te ver van de huidige vestigings plaatsen, hetgeen gunstig is voor het personeel dat daar thans werkt. Zoe termeer is voorts een groeiende ge meente die nu reeds bijna 50.000 inwo ners telt, maar uit zal groeien tot een stad van ongeveer 100.000 mensen, hetgeen een plus is voor het toekomstig arbeidspotentieel. Ook op het gebied van huisvesting en transport heeft Zoe termeer goede mogelijkheden. Hoe het bedrijf er straks zal gaan uit zien, is nog moeilijk te zeggen. Zowel de technici als de architecten zullen de plannen nog nader moeten gaan uit werken. De voorlopige opzet is dat de distilleerderij, de graanalcoholfabriek en het kantoor los ten opzichte van elkaar komen te staan. De graanalco holfabriek zal overigens slechts voor een gering gedeelte in de eigen graan- alcoholbehoefte voorzien. Er wordt naar gestreefd om in de dis- Wanneer er meer nieuwbouwplannen wij daarvan in dit ding maken. informatie over de bekend is, zullen blad uiteraard mel- 9

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 9