NIEUWE DISTILLEERDERIJ EN Gl D In het stadswapen van Zoetermeer zijn drie dotterbloemen opgenomen, die ge- styleerd bijgaand symbool opleveren. De tekening wordt in alle uitingen van de ge meente Zoetermeer uitgevoerd in gele lij nen op een blauw vlak. Vlakbij de grote steden en aan de rand van Hollands groene hart ligt Zoetermeer. Zestienhoven Omstreeks de maand mei zal op het industrieterrein Zoeterhage in de ge meente Zoetermeer de eerste spade de grond in gaan voor de bouw van een nieuwe distilleerderij annex alco- holfabriek. Met deze investering is een bedrag gemoeid van ongeveer 50 mil joen gulden. De distilleerderij zal die nen ter vervanging en uitbreiding van de produktiecapaciteit van onze be drijven te Rotterdam (Maaskade en Calandstraat) en Schiedam (Van Cleeffstraat). Met de bouw van een graanalcoholfabriek wil de Gedistil leerd Groep Nederland (zoals bekend een volle dochter van Heineken) ge deeltelijk voorzien in de eigen grond- stoffenbehoefte. Verwacht wordt dat de nieuwe vestiging binnen twee-en- een-half jaar na nu volledig in bedrijf zal zijn. Het stuk grond dat voor de vestiging is aangekocht, is 8 hectare groot. Het ligt midden in het industrieterrein en is tevens het grootste perceel dat in Noordzee Valkenburg dit nieuwe plan wordt uitgegeven. Het toeval wil dat de verkeersweg, waaraan wellicht de ingang van het bedrijf zal komen te liggen, dezelfde naam draagt als de weg waaraan in Leeuwarden Bokma is gehuisvest, namelijk de Edi- sonstraat. Wie bij het nieuwe terrein een kijkje wil nemen, kan het best vanuit het centrum van Zoetermeer in de richting Benthuizen rijden. Hemels breed liggen de brouwerij in Zoeter- woude en de toekomstige distilleerderij nog geen 10 kilometer uit elkaar. Over .WATTSTRAAT. TERREIN VAN G.G.N. EDISONSTRAAT. Amsterdam Schiphol a/d Rijn Utrecht de smalle polderweggetjes is de af stand iets groter. Tot de bouw in Zoetermeer is uiteinde lijk besloten, nadat uitvoerige oriëntatie had plaatsgevonden. Onder meer werd gezocht naar geschikte terreinen in Een deel van de afvulafdeling van de distil leerderij van Coebergh aan de Van Cleeff straat te Schiedam. Hier wordt onder meer de Coebergh Bessenjenever gemaakt. Een plattegrond van het industrieterrein Zoeterhage" te Zoetermeer. Het grootste vak in het midden van de tekening is het 8 hectare grote terrein, dat door Heineken voor de nieuwbouw is aangekocht. 8

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 8