jaar ongeveer 32.000 paar Vikings te verkopen, waar onder zo'n 800 paar met de schoen van kangoeroeleer. Hij exporteert zijn produkt naar alle landen waar ge schaatst wordt, onder meer Japan (grootste afnemer) China, Korea, de Oostblok landen en Scandinavië. Een advies dat wij kregen van de heer Havekotte als wij ons een paar Noren zouden willen aanschaffen was het volgen de: Er zijn hoge en lage Noren, maar lage Noren zijn verre weg de beste. Er is een ver schil tussen van 13 mm en die 13 mm heb je alleen nodig voor een zeer scherpe boch tentechniek. Hoe lager bij het ijs, hoe stabieler je staat. Verder vertelde hij, dat je vooral schaatsen moet kopen waarvan de schoenen je goed passen, anders ga je „in de veters hangen". Dikke geitewollen sokken zijn uit den boze, trek altijd dunne wollen sokken aan; als je Onderdelen van de Viking- schaats bang bent voor koude voeten, trek er dan nylonkousen overheen. Deze regels ga randeren meer ijsplezier! Vorig jaar hebben we een ta melijk goede winter gehad. Heel wat schaatsenthousias- ten hebben de ijzers onder gebonden om hun eerste voorzichtige schreden op het ijs te zetten en hun best ge- HEINEKEN SCHAATSFESTIJN Heineken heeft zich enige faam verworven op het gebied van het marathonschaatsen door de organisatie van het Heineken Schaatsfestljn. In 1973 zijn we hiermee gestart, met de eerste wedstrijd op de Jaap Edenbaan in Amsterdam. In een serie van negen wedstrijden op acht verschillende kunstijsbanen werd gereden om de Heineken wisseltrofee. Daarnaast waren er wedstrijden voor de zogenoemde B-rijders en natuurlijk voor de dames, maar ook het recreatieschaatsen werd niet vergeten. De bedoeling van dit evenement is de belangstelling van het publiek voor het schaatsenrijden te vergroten. Voor de indivi duele schaatser was er de mogelijkheid zijn prestatie te ver hogen. In 1977 zal Heineken het marathonschaatsen met een andere formule begeleiden. Onder de naam Heineken Superschaats 3-daagse zullen in een tijdsbestek van een week drie wedstrij den gehouden worden op drie verschillende kunstijsbanen. Aan de start zullen verschijnen de A-en B-rijders, de dames en de veteranen. Voor de A-rijders zijn onderdelen ingevoerd als een sprintklassement en een afvalrace. Op 24 januari zal de eerste wedstrijd gehouden worden in Assen, op 26 januari in Alkmaar en op 28 januari in Heerenveen. Schaatstochten langs de molens van Nederland zijn erg in trek. daan vooral geen scheve schaats te rijden. Er is ook weer een groot aantal schaatstochten georgani seerd, al kon de Elfsteden tocht (net) niet doorgaan. Veel toerrijders hebben hun hart weer op kunnen halen aan tochten langs de mooiste plekjes van Neder land. En nu maar hopen voor de schaatsliefhebbers dat de winter zich ook dit jaar van zijn koudste zijde zal laten zien! Schaatsenrijdende jeugd op de Amsterdamse Prinsengracht. Op de achtergrond de Westerioren. Schaatsen op het Rokin in Am sterdam. M&tditili-

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 7