GE EDEN De 1300ste exportvergadering Europese sjoelkampioenschappen 19e Jumping Amsterdam Tijdens het Internationaal Indoor Concours Hippique 'Jumping Amsterdam' was gedurende vier dagen (25 tot en met 28 november jl.) het RAI-complex opnieuw het middelpunt voor vele duizenden liefhebbers van de paarde- sport. Ook dit concours kende weer vele hoogtepunten en spectaculaire momenten, met name op zondagmiddag, toen gereden werd om de Grote Prijs van Nederland, beschikbaar gesteld door Heineken N.V. Winnaar werd de Italiaanse ruiter Raimondo d'inzeo met Stranger. Op de foto wordt hem de bij de Heineken prijs behorende zilveren beker overhandigd door me juffrouw Charlene Heineken, de dochter van de voorzitter van de raad van bestuur. Op 29 oktober jl. werd voor de 1300ste maal de exportverga dering gehouden. Deze wekelijkse vergadering heeft in de loop der jaren vele stormen doorstaan. Tijdens de eerste vergadering op 26 september 1945 werd van produktiezijde medegedeeld dat voor export 3.000 hectoliter bier per maand ter beschikking zou staan. Inmiddels is deze hoeveelheid opgelopen tot ongeveer 200.000 hectoliter per maand en nog steeds worden records gebroken. Sinds enige tijd wordt in deze vergadering niet alleen aandacht aan bier besteed maar ook aan de exportmogelijkheden van frisdranken en gedistilleerdprodukten. „Aldezejaren zijn vele facetten van het Heinekengebeuren verte genwoordigd in deze vergadering", aldus drs. P. P. Snoep. „Allereerst worden de vele commerciële gegevens door logis tiek in cijfers omgezet die voor inkoop en produktie te verwer ken zijn; technologie speelt haar rol bij het handhaven van de hoge kwaliteit van ons exportpakket en tenslotte verscheept de export/transportafdeling tienduizenden containers over zee. De exportvergadering wordt met recht de machinekamer van het exportgebeuren genoemd." Voorste rij van links naar rechts: ir. J. B. R. Schwietert. J. H. Burger. A. Volders, drs. P. P. Snoep. ir. B. A. Horstman. G. C. Broere. B. A. Mense Achterste rij van links naar rechts: R. van Duursen. J. H. F. Klarenbeek, ir. B. J. van den Berg, ir. L. A. Ch. Rottier, ir. A. K. E. ten Bruggen Cafe. E. N. Bakker, J. C. Draijer. J. P. M. Annegarn Het begint er zo ZOET-jesaan op te lijken dat Heineken een suiker oompje heeft. Uit:De boze wolf en de 7 geitjes Schat, staat m'n bokbier koud?" koud?" Om zelf af te maken: ZOETERwoude ZOETERmeer ZOETERhage ZOETERdam ZOETERbosch ZOETERwarden Op 30 oktober jl. zijn in de Veilinghal in Lisse de Europese kampioen schappen sjoelen gehouden. De kampioenschappen werden door Pepsi- Cola gesponsord en Pepsi presenteerde zich dan ook door middel van een groot aantal spandoeken en parasols in de Veilinghal. Pepsi gaat bin nenkort starten met een sjoel-actie in de horecasector. Als proefgebied zal Drenthe genomen worden. Een belangrijk deel van de horecabedrijven zal aangeschreven worden om deze hiervan op de hoogte te stellen en de horeca-ondernemers kunnen een speciaal sjoelpakket bestellen. Het bestaat uit een sjoelbak, een scorebord en informatiefolders. Dit alles onder het motto: Laat Pepsi maar schuiven!"

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 43