no is H. W. van Deun met pensioen Pensionering H. Schilstra E. de Man J. Keiler het heftruckrijden heeft geleerd. In die functie heeft hij eerst nog in Duivendrecht gewerkt, om uiteindelijk in het distributiecentrum Bulle- wijk te belanden. De heer en mevrouw De Man, vergezeld van dochter en aanstaande schoonzoon, werden om vier uur ontvangen door de heren A. N. van der Steen, chef van genoemd expeditiecentrum, R. H. Bakker, wachtchef en, van de plaatselijke personeeldienst, mevrouw W. Wohlgemuth en de heren P. Jansen en R. van Es. De heer Van der Steen overhandigde de heer De Man een envelop met inhoud waarna mevrouw De Man haar echtgenoot het eremetaal opspeldde. Na de ontvangst was er een zeer geanimeerde receptie waar de heren Van der Steen, Bakker, J. M. Bruynis, kelner/tapper, Ph. A. Beuzer, heftruckchauffeur en H. de Vries, administratie belading, die sprak in de functie van voorzitter van de visclub, de humor en collegialiteit van Eggie memoreerden,. Namens het personeel overhandigde de heer Van der Steen een foto-statief en drie lenzen, waarna Eggie, zoals past bij hem, het laatste woord had en iedereen bedankte. Proost, meneer Van Deun! Op donderdag 30 september jl. nam de heer H. W. van Deun afscheid van de brouwerij aan de Mauritskade te Amsterdam, wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het afscheid vond plaats in de Raadskamer, temidden van naaste familieleden en collega's. De heer Van Deun, die al enige jaren om gezondheidsredenen thuis is, heeft voordien in de bottelarij gewerkt. Oud-collega de heer G. K. Schim mel sprak de scheidende jubilaris toe, prees hem om zijn collegialiteit en wenste hem en zijn gezin nog vele gelukkige jaren toe. Natuurlijk bleef het niet alleen bij woorden, maar werden hem ook een cadeau en een envelop met inhoud aangeboden, namens de collega's. Vervol gens was het de beurt van de heer F. J. Kristel, jubileumfonds, die de heer Van Deun de bekende envelop overhandigde. De jubilaris dankte, mede namens vrouw en kinderen, alle aanwezigen voor hun komst naar de Raadskamer en voor de vele blijken van belangstelling die hij op die dag mocht ontvangen. Eggie" met een van de vele leuke cadeaus die hij kreeg. De heer en mevrouw Schilstra tijdens het afscheid op 29 september jl. Op woensdag 29 september jl. vertrokken de heren J. P. Slot, groeps leider energiedienst, F. J. Kristel, namens het jubileumfonds, en me vrouw S. van Kooten, personeeldienst, naar Drachten, om aldaar afscheid te nemen van de heer H. Schilstra, die in de loop van die maand 65 jaar was geworden. De ontvangst vond plaats in het huis van de familie Schilstra. De heer Schilstra is om gezondheidsredenen al enige jaren niet meer in actieve dienst. Naast bloemen en een fruit mand, werd de familie namens het jubileumfonds een envelop met inhoud aangeboden. Vooral met oud-collega, de heer Slot, werden veel herinneringen opgehaald uit de periode dat beiden werkzaam waren in de machine kamer van de brouwerij aan de Mauritskade te Amsterdam. De heer Witbraad hangt jubilaris Keiler de ministeriële onderscheiding om. Op 10 november jl. was het 25 jaar geleden dat de heer E. de Man in dienst trad bij de brouwerij aan de Stadhouderskade te Amsterdam. Eggie" begon bij baas Damen als kistenkeerder, waarna hij aflosser werd bij de flesseninpakkers. Vervolgens werd hij controleur voor de export-flessen. Later kwam hij bij de terreindienst, waarbij hij stiekem Een kwart eeuw bij Heineken, beter gezegd, vijfentwintig jaar met hart en ziel werken voor Heineken, de eerste negen jaar op de toenmalige afdeling buitenland, de afgelopen zestien jaar bij het Pensioenfonds. Ziedaar het-zakelijke- portret van de heer J. Keller, die op 22 oktober jl. in 't Koelschip te Amsterdam zijn zilveren jubileum vierde. De heer J. J. van der Eijk, directeur van de Stichting Pensioenfonds, die als eerste de jubilaris toesprak, belichtte van de afgelopen zestien jaar vooral het aandeel dat de heer Keiler in het werk van het Pensioenfonds heeft gehad (en nog heeft). Na het opsteken van het eremetaal overhandig de hij het cadeau namens het personeel, een bedrag onder couvert. Collega J. A. D. Witbraad beschreef de jubilaris als de best geklede man van de Stichting (compliment voor mevrouw Keiler), roemde diens gemotiveerdheid, stiptheid en gevoel voor netheid en noemde hem „ronduit onovertroffen in zijn contacten met de gepensioneerden". Ook de inventiviteit van de jubilaris op belastinggebied werd hoog geprezen. Nadat de heer Witbraad zijn collega namens de minister van financiën een „onderscheiding" had omgehangen, overhandigde hij het cadeau namens de afdeling. Daarna kwam mevrouw W. E. A. de la Porte, een van de deelnemers aan de E.H.B.O.-cursus, gelukwensen, vergezeld van bloemen, aanbieden. De jubilaris besloot zijn dank woord met een beroep op allen toch vooral het menselijke aspect in de onderlinge verhoudingen niet uit het oog te verliezen. 36

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 36