GOED NIEUWS UIT ZAIRE KOMEN EN GAAN NIEUWE BROUWERIJ WHITBREAD Whitbread heeft in juli jl. besloten over te gaan tot de bouw van een nieuwe (derde) brouwerij. Dit bedrijf wordt gesitueerd in Magor-Wales, niet ver van Cardiff. Hoewel de brouwerij ontworpen wordt voor zowel ale als lager wordt verwacht dat hoofdzakelijk lager Heineken zal worden geproduceerd. Volgens de Financial Times van 20-7-'76 verwacht Whitbread 30 miljoen te moeten uitgeven. De oorspronkelijke raming in september 1973 bedroeg 12 miljoen. Een deel van de brouwerij te Bukavu, Zaïre. De Zaïrische overheid heeft de oor spronkelijke eigenaren van de in haar land gevestigde bedrijven Brasseries, Limonaderies et Malteries du Zaïre „Bralima" S A.R L. en Bouteillerie de Kinshasa „Boukin" S.A.R.L., beide te Kinshasa, verzocht het beheer over deze bedrijven weer over te nemen. Eén van de door de Zaïrische overheid gestelde voorwaarden is, dat binnen af zienbare tijd 40% van het aandelenkapi taal in handen moet komen van onder danen van Zaïre. De vermogenspositie van de onderne mingen Bralima en Boukin en in het al gemeen de financiële stand van zaken zijn op dit moment niet te overzien. Zoals bekend werden de bedrijven eind 1974 aan onze zeggenschap onttrokken. De participatie van Heineken in Bralima bedraagt 48% en in Boukin 40%. Ter nadere informatie vermelden wij nog, dat de Bralima-groep uit vijf brou werijen bestaat, respectievelijk in Kin shasa, Boma, Bukavu, Kisangani en Mbandaka. De eerste drie produceren naast bier ook frisdranken. De totale produktiecapaciteit bedraagt voor bier ruim 2.5 miljoen hl en voor frisdranken ruim 200.000 hl. Alsacienne de Brasserie (Albra) - Frankrijk Sedert 15 november is de heer W. F. Gerretsen werkzaam als chef bottelarij in Mutzig. Dreher S.p.A. - Italië De heer G. R. Habbershaw is sedert begin oktober belast met de leiding van de commerciële activiteiten. Whitbread Co. Ltd. - Engeland De heren J. L. B. Wesselink en A. N. Ninck Blok zijn beiden definitief teruggekeerd uit Engeland, respectievelijk op 30 september en op 31 oktober. Duncan, Gilbey Matheson - Engeland Met ingang van 1 oktober is de heer E. A. P. M. Hoogeweegen opgenomen in de leiding van deze maatschappij. Brasseries du Logone S.A. - Tsjaad De familie C. P. Westra is begin november met verlof in Ne derland aangekomen. Nigerian Breweries Ltd. - Nigeria De families Hiltermann, De Voogd, Ferdinandus en Rosier zijn na hun Europees verlof allen teruggekeerd naar Lagos. De heer T. K. B. Albronda is met zijn gezin voor verlof in Nederland aangekomen. De heer C. Allport is sedert 15 oktober aangesteld als development manager. De heer A. Moerkerken bevindt zich samen met zijn gezin met verlof in Nederland. Brasserie de Brazzaville S. A. - Kongo Brazzaville De heer en mevrouw P. J. Kemp zijn op 11 november naar Brazzaville vertrokken. De heer Kemp vervult momenteel de functie van chef entretien. Bralima S.A.R.L. - Zaïre De heer en mevrouw W. de Vries zijn op 24 september met verlof in Nederland aangekomen. De familie W. Kruysse is op 27 september naar Bukavu ver trokken, waar de heer Kruysse de functie van chef Bottelarij vervult. De heer P. J. W. ter Plegt is op 11 oktober naar Kinshasa vertrokken, waar hij als chef atelier et entretiens werkzaam is. De familie M. H. van Deursen is eind oktober weer naar Boma teruggereisd. Bralirwa S.A.R.L. - Rwanda De familie J. de Jager is op 25 oktober weer vertrokken naar Gisenyi. De heer en mevrouw G. J. Oost bevinden zich sedert 13 no vember in Gisenyi. De heer Oost is aangesteld als chef botte larij. Brarudi S.A.R.L. - Burundi Na het verlof in Nederland te hebben doorgebracht bevindt de familie J. B. Groothuis zich sedert 27 september weer in Bu jumbura. National Brewing Company Ltd. - Trinidad De heer F. Mulder is medio oktober teruggereisd naar Port- of-Spain. P. T. Perusahaan Bir Indonesia De heer en mevrouw P. Phaff zijn na hun Europees verlof weer in Jakarta aangekomen. Malayan Breweries Sdn. Berhad - Maleisië De heer en mevrouw P. J. Kat zijn op 26 september definitief uit Kuala Lumpur teruggekeerd in Nederland. Malayan Breweries Pte. Ltd. - Singapore De familie J. G. P. Twaalfhoven is sedert eind september met verlof in Nederland. South Pacific Brewery Ltd. - Papua - Nieuw-Guinea. De familie J. D. Verwey is op 15 november uit Lae, via Singa pore in Nederland aangekomen. 35

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 35