Zwart/wit dia nr. 1 leent zich uitstekend voor het winterse land schap zoals dit gezien werd door de heer C. Onderwater in de onmiddellijke nabijheid van de Zoeterwoudse brouwerij. 0 Ook in kleur levert het Hollandse winterlandschap een aantrekkelijk beeld op. Deze molen bij Oud Ade met sneeuw en schaatsenrij ders, nr. 2, werd vervaardigd door de heer H. van Ingen Sche- nau. 0 Als tegenstelling tot de koude winter de zondoorlichte narcis van mej. E. van Puffelen, nr. 3 (een heel fijn lentebeeld). Verder van huis zocht de heer H. Schütt zijn onderwerp. In een wildpark in Zuid-Afrika verraste hij deze impala's in hun bij na gelijke pose en dat leverde nr. 4 op. 0 Een blijk van goede vi sie gaf de heer T. Talmon met dit fraaie meisjesportret, nr. 5. 0 Dat ook vakantiefoto's artistiek verantwoorde beelden kunnen opleveren toont ons de heer P. Raaphorst met een beeld, nr. 6, van een zeiltocht op het Snekermeer. 0 Een soortgelijk onder werp legde de heer R. van Rijn op het gevoelige materiaal vast aan de andere zijde van de wereld, namelijk op de Amazone-ri vier. Nr. 7 getuigt van zijn visie op een wegzeilende boot. 0 Veel ziet men ze niet meer, de bakfietsen Die er nog zijn verkeren vaak in slechte staat maar 't levert een mooi beeld op voor wie het wil zien. Dit deed mej. A. van Ingen Schenau met dia nr. 8.0 Dat fotograferen schrijven met licht is, daarvan getuigt de, op een Japanse pentekening gelijkende dia (nr. 9) van de heer G. van Puffelen. 0 De wat van de normale vorm afwijkende por tretfoto van de jonge dame (nr. 10) werd vervaardigd door de heer A. Kooij. 0 De eenzame geit vormde een prachtig onder werp voor de opname (nummer 11) van de heer H. Rijven. 0 In Singapore zag de heer B. van Rijn deze Chinese kok aan het vuur zijn spijzen bereiden. Hij legde het tafereel vast en dit le verde de sfeervolle dia nr. 12 op. 0 Met nr. 13 laat de heer J. de Jong zien dat ook in ons eigen land vele plekjes de, fotografi sche, moeite waard zijn.

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 33