een de De ing; r, in ierij leer hter feer on- Hierna kregen wij dan toch de gelegenheid even bij te komen. Na de pauze vroeg mevrouw Van Eekert onze aandacht voor de Heineken Fanfare, aan welk ver zoek we maar al te graag gehoor gaven. De Heineken Drumband stond al startklaar en op teken van de heer P. de Leeuw barstten de muzikanten los. De Drumband speelde een zestal nummers. Hierna „toonde" de Heineken Fanfare zijn prestaties. Dit werd met zeer veel overgave gedaan. De Heineken Fanfare, die op di verse concoursen de eerste prijs ...dat Den Bosch trots is op z'n Fanfare is te begrijpen... se luisterliedjes. Bij de eerste nummers bege.leidde zij zichzelf op de gitaar. Daarna werd zij op de piano begeleid door de heer T. Melief. Ook toen kregen wij nog niet de kans om van de verbazing te bekomen over al deze Heine- kentalenten. Onze aandacht werd direct weer opgeëist door deChromonicacats.eenharmoni- katrio, bestaande uit de heren Henk en Martin Venrooy (broers) en Henk Spierings. Henk en Mar tin Venrooy werken beiden bij de Bossche brouwerij. Dat drie har- monika's zulke geweldige muziek konden voortbrengen, hadden wij nimmer kunnen vermoeden. Het applaus getuigde van de be wondering. Alouette Kruseman zingt Nederlandse en Franse luisterliedjes. Zeer actief musiceert hier het harmonikatrio. Van links naar fèchts M. Venrooy. H. Venrooy en H. Spierings. Na de pauze bracht de Fleineken Drumband een zestal nummers ten gehore. in de wacht heeft gesleept en zijn medewerking heeft verleend aan verschillende evenementen, zorgde voor een prima slot van de middag. Vooral het laatste stuk dat zij speelden, Wo die Wolga fliesst, bracht de zaal in vervoe ring en een staande ovatie zorg de voor een toegift. Dat Den Bosch trots is op z'n Fanfare is te begrijpen. Zoals iedereen die zijn medewer king had verleend aan deze mid dag, kreeg ook mevrouw van Ee kert, na haar slottoespraakje bloemen overhandigd. De middag werd besloten met een gezellige receptie. Een week later deed de Heineken Fanfare mee aan een concours, georgani seerd onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Federa tie voor harmonie- en fanfarege zelschappen, te Zaanstad, en behaalde daar de 1e prijs. Hier door promoveerden zij naar de afdeling 1a. (de vroegere Ere-af- deling) De nichtjes Schellekens. De heer Van Zijl trad niet voor het eerst voor net publiek op. Floewel de heer Hogeboom alle genres be heerst, speelde hij op dit concert uitsluitend klassiek. Tevens speelde hij in de twee laatste nummers van de Heineken Fanfare de piano partij. 31

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 31