JAARCONCERT 1976 SOLISTENFESTIJN FOTO VAN DE MAAND a Fotoclub Rotterdam van de maand september werd gemaakt door de heer J. G. Klomp, groep senioren (1). De maker heett op een regenachtige dag, doorgaans een dag waarop men niet fotografeert, deze opname gemaakt. Het resultaat is een duidelijk sfeerplaatje. De plassen weerspiegelen een gedeelte van de boerderij, terwijl er ver der van een verlaten droefgeestige sfeer sprake is. In het begin van deze eeuw was het Daguerre die ook dergelijke foto's maakte en zijn werk is thans nog bekend. Bij het jureren kreeg deze foto de hoogste waardering. Deze foto Als foto van de maand oktober koos de jury deze van een boerenkar, die afgelopen winter in het Westland door de heer H. W. Mahieu, groep junioren, gefotografeerd werd. De foto is erg goed door zijn zwart/wit werking; de kar met rijp die alle aandacht vraagt en daarachter, in duidelijke relatie, maar toch wazig/onscherp de boerderij (2). De foto van de maand november werd gemaakt door de heer Sneepels, groep junioren, en stelt een vrouw voor, achter een doorzichtige plastic paraplu. Er is een mysterieuze sfeer geschapen. Qua techniek, belichting, scherpte en on scherpte is deze foto bijzonder goed (3). 3 Ook dit jaar konden de geno digden weer gaan genieten van het traditionele jaarconcert van de Heineken Fanfare. Dit maal iets anders van opzet dan andere jaren, door de muzikale medewerking van een aantal Heineken-collega's, afkomstig uit verschillende vestigingen. Het geheel speelde zich af in de feestelijk ingerichte bedrijfskan tine van de brouwerij te 's-Hertogenbosch. Nadat mevrouw R. van Eekert, gastvrouwe van deze middag, die alle artiesten inleidde, iedereen hartelijk welkom had geheten, werd de middag geopend door een accordeonduo, gevormd door de nichtjes Lisette en Betsie Schellekens, respectievelijk 14 en 15 jaar oud. De vader van Li sette werkt bij onze brouwerij in 's-Hertogenbosch. Het was voor hen de eerste maal dat zij voor pubiek optraden. Hoewel mis schien eerst wat verlegen, mag gezegd worden dat ze het er erg goed vanaf brachten. Een organist was de volgende die voor het voetlicht verscheen. Het was de heer H. van Zijl, werkzaam te Bunnik, die enkele nummers op het elektronisch orgel ten ge hore bracht. Als derde in de reeks Heineken artiesten trad voor ons op de heer J. Hogeboom, werkzaam bij onze vestiging in Zwolle. Hij wist het publiek te boeien door enkele goed gespeelde pianostukken. Een warm applaus viel hem ten deel. Iets heel anders was toch wel Alouette Kruseman, die wij daar- namochten verwelkomen. Alouet te, die meermalen voor de radio optrad, verraste het publiek door het zingen van (soms zelfge schreven) Nederlandse en Fran- 30

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 30