Applaus van een volle zaal. een discotheek voor de muziek zorgden. Er was een zee van ruimte om te dansen, te zitten, te nuttigen en vrolijk te zijn. Dit laatste met behulp van de trucs van een goochelaar, die het on gelofelijke deed onder de neuzen van de feestvierders en de ca priolen van een buikdanseres. Vóór velen kwam het einde van het feest om drie uur in de nacht, Tweeduizendvierhonderden vijf tig medewerkers en hun intro- ducé(e)s van de vestigingen Am sterdam, Bunnik en Zwolle zei den 'ja' tegen het leven en togen naar het RAI Congrescentrum in Amsterdam, waar het jaarfeest werd gegeven. De organisatoren waren teruggekomen van het zo genoemde loopfeest en hadden weer gegrepen naar het patroon van een show in de avonduren en een bal in de vroege ochtend. Zij hebben hieraan goed gedaan, want de feestgangers waren zeer te spreken over het gebodene. De spits van de show werd afge beten door de zangeres Ciska Peters, die de moeilijke taak had om de nog niet allemaal op 'feest' overgeschakelde medewerkers in de juiste stemming te brengen, hetgeen haar aardig lukte. Ron nie Tober kwam haar wat later daarbij helpen en toen zij het to neel verlieten was de tempera tuur al flink gestegen. De cascadeurs, de Crocksons, maakten met hun constant vallen en opstaan de lachspieren wat losser, waarna de goochelaar Stefani op zeer vakkundige wijze het publiek in het ootje nam. Een horloge werd vernietigd en weer heel gemaakt, een sjaal veran derde in een stok om even later een duif te produceren. Aan el kaar geknoopte doeken maakten zich zelf los, nadat zij achteloos op een hoop waren neergelegd of legden knopen in zich zelf. Vier acrobaten, de Crocksons met vrouwen dit maal, vertoonden tot Twee amateurs uit het publiek begeleidden" op professionele wijze de buikdanseres. Goochelaar aan tafel. Dansen tot diep in de nacht. slot van het eerste gedeelte krachttoeren, die door er naar te kijken de toeschouwers al moe maakten. Ouderwets variété, dat wanneer het goed is, zoals hier, altijd velen weet te boeien. De pauze was de legendarische stilte voor de storm, want toen het doek opging voor het tweede ge deelte, barstte het Fiesta Tropical los. Een orkest, danseressen, zangers en zangeressen, die zich allen werpen op de Zuidameri- kaanse muziek en daarbij het kookpunt naderen. De limbodan ser was fenomenaal. Opgejaagd door de trommels ging hij onder de brandende lat door, toege juicht door de trompetten toen hij het haalde, iedere keer weer. Los Alegres lieten liefdes sterven of opbloeien en zongen de eeuwenoude volksliederen uit Mexico en omstreken. Een steel- band kwam met nieuwe klanken en een zanger bracht van tijd tot tijd een beetje rust in de opzwe pende tonelen. Tot slot werden enige toeschouwers voor het voetlicht gehaald en ook zij lieten zich meevoeren door het en thousiasme van de dansers en het ritme van de vele trommels. Toen het doek viel had menigeen moeite om zich weer te verplaat sen naar de werkelijkheid. Dat viel de winnaars van de direct daaropvolgende verloting met als inzet je mannummer niet zo moeilijk, want voordat zij de zaal verlieten waren zij een televisie, een minikoelkast en een koffie machine rijker. Het waren, vrijda gavond, de heren Dammers, Doncker en Kievit. De volgende avond gingen met deze prijzen naar huis onze Spaanse mede werker de heer Martinez, de heer Tulleners en mevrouw Telmoudi. Het Fiesta Tropical had ervoor gezorgd dat het bloed snel ge noeg stroomde voor het aanslui tende bal, waar twee orkesten en Op de tweede rij in het midden de heer en mevrouw Heineken met geheel links op de foto de heer R. van de Vijver; rechts de heer en mevrouw Kranenberg. toen zij meenden nog maar net begonnen te zijn. Er waren twee avonden met hetzelfde program ma, de eerste dag waren er nog stoelen leeg, de tweede was de zaal stampvol. Zij die vrijdag 'nee' tegen het leven hebben gezegd, hebben ongelijk gehad. De an deren zullen de organisatoren, Alouette Kruseman, mevrouw Benders en de heren Joosse en De Wit, die zich dit jaar voor het eerst aan dit avontuur waagden, graag de volgende feestavonden toevertrouwen. EY Fiesta Tropical. 28

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 28