BELANGRIJKE ONDERSCHEIDING VOOR HEINEKEN 'tfee is Met veel enthousias me vertelt de heer Van Brunschot aan de aanwezigen de werking van onze ideeënbus-nieu we stijl. De heer Van Brunschot werd on langs benoemd tot secretaris in het kringbestuur van het NiVE-ideeëncen- trum in Noord-Hol land en Utrecht. De heren Verlinden en Van Brunschot nemen zeer ver heugd de splinter nieuwe onderschei ding in ontvangst. Op de achtergrond staat de heer Noist Trenité, voorzitter van het NIVE-ldee- ëncentrum. Het was reeds geruime tijd bekend dat? onze ideeënbus-nieuwe-stijl ook buiten de onderneming, onder andere met name bij het Ideeëncentrum van het NIVE (waarbij de meeste Neder landse ondernemingen zijn aangeslo ten, daarin vertegenwoordigd door hun ideeënbusfunctionaris), veel be langstelling had. Enkele maanden na de introductie van de nieuwe stijl werd in de" Gijsbreghtkelder van de Mau- ritskade een uitvoerige toelichting ge geven door de heer E. J. van Brun schot, de man achter de schermen van onze ideeënbus, over ons systeem. Naar aanleiding daarvan werden onze actie en de resultaten door het Ideeën- centrum nauwlettend gevolgd. In na volging van hetgeen reeds in vele landen gebruikelijk is, besloot het Ideeëncentrum ook in Nederland, naast de uitreiking van de individuele oorkonde aan de beste ideeën-inzen ders, ook een bedrijf of instelling een onderscheiding te geven. Het criterium voor het toekennen van de onderschei ding was de actie, gevoerd ter stimu lering van de ideeënbus en vooral de daaruit voortgekomen resultaten. De onderscheiding bestaat uit een oor konde, een wisselbeker met inscriptie en een standaard. Het is de bedoeling dat de onderneming die dé wisselbe ker ontvangt, deze het jaar daarop aan de volgende winnaar uitreikt. Toen de cijfers uit de jaarlijkse enquête van de ideeënbusresultaten van de Neder landse ondernemingen bekend waren, waaruit onder meer de enorme groei van het aantal inzendingen bij onze ideeënbus duidelijk bleek, heeft de door het hoofdbestuur van het NIVE- Ideeënbuscentrum ingestelde jury een stemmig besloten dat Heineken de eerste onderneming moest zijn, waar- De gelukkige Heineken ideeënmannen 1975 ontvangen hun welverdiende oorkonde. Op de foto van links naar rechts: mevrouw Smit, de heren Heemskerk, De Groot, Smit en me vrouw Heemskerk. s aan voor de eerste maal deze onder scheiding uitgereikt zou worden; aldus bleek uit de toespraak van de heer J. G. Nolst Trenité, op 30 november jl. in het Jaarbeursgebouw te Utrecht. Daar werden aan de heren H. A. H. Verlinden en E. J. van Brunschot de onderscheiding overhandigd door de heer Nolst Trenité, voorzitter van het NIVE-ldeeëncentrum. In het dankwoord, uitgesproken door de heer Verlinden werd gesteld dat deze onderscheiding bij ons terecht is gekomen dankzij al onze inzenders, onze beoordelaars en de ideeënbus functionarissen die voor het resultaat hebben gezorgd. Tot slot werd door de heer Van Brun schot een kleine toelichting gegeven op onze ideeënbus-nieuwe-stijl. Daar werd vooral de nadruk gelegd op het uitdagende aspect in onze lijfspreuk: Zeg opwat beter kan! Op dezelfde plaats en dag ontvingen ook de Heineken ideeënmannen van het jaar 1975 hun beloning. De oor konde van het NIVE-ldeeëncentrum werd uitgereikt aan de heren J. H. M. Heemskerk en H. J. Smit, beiden werk zaam op de vestiging Amsterdam II. De oorkonde werd hun overhandigd door de heer H. J. de Groot, van het hoofdbestuur NIVE-ldeeëncentrum. Beide heren waren voorgedragen door Heineken om, samen met enkele tien tallen ideeënrijke medewerkers van andere Nederlandse ondernemingen, de Jaaroorkonde in ontvangst te ne men. 25

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 25