US» Parlant du vin (4) -•>Vj.J »LS ••*&'-.«iSnTC •y.wr J. Zellenrath betjes te versieren, kaarsen voor tafel versiering in potjes of kandelaars, een gezellige grote teakplank voor het op dienen van vleesgerechten of kaas. Ook de wijn en eventueel een karaf kunt u lang van tevoren in huis halen. Of het nu de vrouw of de heer des huizes is die het kerstmenu gaat bereiden, de kerstdagen mogen niet duf van vermoeidheid schimmig voorbij gaan, daarvoor zijn ze te kostbaar. Als apéritief is een witte koele wijn het meest geschikt, deze kan bij het voor gerecht doorgeschonken worden. De in Frankrijk veel als aperitief aanbevolen zoete wijnen moeten we dan ook beslist niet nemen. Liever een Muscadet, En- tre-deux-Mers, Gatao of een Sylvaner uit de Elzas, een Verdicchio uit Italië; dit zijn et is wel een gelukkige omstandigheid dat men in dertijd de datum voor de viering van het kerstfeest in de winter heeft vastgesteld. De juiste datum van Christus' geboorte is niet bekend en deze zou dus naar aanleiding van latere historische gege vens ook in het voorjaar op de kalender gezet kunnen zijn. Vooral voor ons Ne derlanders, die bekend staan om hun huiselijkheid, zijn de langste avonden van het jaar bij uitstek geschikt om een dergelijk feest van bezinning en licht te vieren. In deze Parlant wil ik samen met u, pro beren een kerstmenu te programmeren, dat binnen de beperking van het meren deel der huishoudbudgetten valt, niet al te veel tijd van (voor) bereiding vraagt en toch een duidelijk feestelijk kerstcachet heeft. Natuurlijk mag een fles wijn daar bij niet ontbreken. Ik ga dus geen confectie-menu geven, maar tips aan de hand waarvan u zelf naar smaak en eetlust van het eigen ge zin kunt componeren en eventueel aan vullen. Belangrijk is dat u tijdig uw boodschap penlijstje klaar hebt. Niet de laatste da gen wanneer de winkels overvol zijn, dingen kopen, zoals een wit tafellaken met bijbehorend rood lint, manchetten voor de voetjes van gevogelte of om rib- 21

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 21