DE BESTE B(R)OUWERS DUIVENPALEIS STAAT MODEL zullen velen daar misschien niet bij heb ben stilgestaan. Gedurende enige tijd waren bij onder andere de portiersloges deelnameformulieren verkrijgbaar 'en een van degenen die daarvan volgens de jury een goed gebruik heeft gemaakt, was de heer A. Koolwijk, werkzaam op de vestiging aan de Mauritskade te Amsterdam. Zijn hoofdprijs, duizend gulden, werd hem op 19 oktober jl., door thuisverbruikvertegenwoordiger Th. Pe- terse, overhandigd (foto links). Van de overige prijsuitreikingen in den lande zijn eveneens foto's gemaakt, waarvan wij een enkel gelukkig moment hierbij eveneens afdrukken (foto onder). Tot slot een kleine bloemlezing uit de bekroonde inzendingen. De tekening, waarbij men een onderschrift moest be denken, stelde een doe-het-zelver voor die, gezeten in een stoel, uitrustte van een knutselkarweitje. I(k)lus niet anders. Amstel bier, dat stoelt op vakwerk. Uitstekend proefwerk. Met Amstel als beloning, bouw ik zelfs mijn eigen woning. Een innemende aannemer. Klussie plat, Amsteltje gevat. Met Amstel sla je de plank nooit mis! Vrijwel iedere bierdrinker in Nederland heeft de afgelopen tijd oog in oog ge staan met de kans een hoofdprijs te win nen in de Amstel Doppenspaaractie. Daarbij werd in de maanden augustus, september en oktober elke werkdag een volledig verzorgde, driedaagse vliegreis voor twee personen of duizend gulden in het vooruitzicht gesteld. Via deelname formulieren, verkrijgbaar bij de winkelier of opgenomen in advertenties die een maal per week in de landelijke dagbla den verschenen, kon men een kansje wagen. Daarbij diende men een tekening af te maken, een toepasselijk onder schrift te bedenken en het geheel ver gezeld van vijf speciale Amstel doppen op te sturen. In de actieperiode heeft het aantal in zendingen zich in een voortdurend stij gende lijn bewogen, met een absoluut hoogtepunt in de laatste week. De jury werd met in totaal vele tienduizenden inzendingen geconfronteerd. Daaruit kwam elke week vijf maal een hoofdprijs tevoorschijn. Verder waren er troost prijzen in de vorm van Amstel bar- schorten. ledereen tenslottedie meedeed werd een luxe Amstel opener rijker. De winkeliers, bij wie de hoofdprijs winnaars hun krat(ten) Amstel bier had den gekocht, ontvingen een waardevolle „herinnering" in de vorm van (naar keu ze) een radio-cassette-recorder, een elektronisch horloge of een pocketca mera. De mogelijkheid om mee te doen heeft ook voor het personeel opengestaan, al Monnickendam. Ruim twee jaar gele den liet de heer J. W. van Buuren, por tier A/wet in zijn tuin een even indrukwekkend als fraai duivenhok plaatsen. Vijf meter lang, met een zware betonplaat als fundering, ramen en een deur in de gevel en pannen op het dak. Op de hobby van de heer Van Buuren willen wij hier niet dieper ingaan omdat hij daarmee een aantal jaren geleden in Vers van 't Vat al uitgebreid in beeld is geweest. Vermeldenswaard is echter wel dat, hoewel de gemeente aanvankelijk be zwaar maakte tegen het fraaie bouw werk, zij later de verordeningen op dat gebied zodanig heeft gewijzigd, dat ie der die een nieuw hok wil (laten) neer zetten, hierbij het model van de heer Van Buuren dient aan te houden. Op de foto ziet u laatstgenoemde bij zijn imposante duivenpaleis. Links bevindt zich de „kinderafdeling", rechts het woonver blijf van de ervaren vliegers, waar ook de eieren worden uitgebroed. 15

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 15