R. G. H. M. Kortleven en J. Weemaels 25 jaar op de bres voor Heineken in België PACIFICATIEFEESTEN IN GENT Na reeds enkele jaren werkzaam te zijn geweest bij de vroegere importeur van Heineken in België, traden 25 jaar gele den de heren R. G. H. M. Kortleven en J. Weemaels in dienst van de toen op gerichte eigen verkooporganisatie van Heineken in België. Dit betekent dus een dubbel jubileum. België telt nog altijd een kleine tweehonderd brouwerijen en dus evenzovele potentiële bierconcur renten. Daarnaast heeft een import plaats van praktisch alle bekende Euro pese bieren. Ook de Engelse bovengis- tingsbieren vinden op de Belgische markt hun eigen historische plaats. Het is dus wel duidelijk dat beide heren over de juiste 'fighting spirit' moeten be schikken en een groot doorzettingsver mogen aan de dag leggen om vijfen twintig jaar lang de Heineken en thans ook de Amstel vlag bij onze Zuiderburen hoog te houden. De foto toont u onze medewerkers die toegedronken worden door jhr. M. W. F. Boreel, beheerder van Heine ken België N V. namens de groep export in Nederland en mevrouw E. C. Bra bants, bedrijfsvoerster van onze nieuwe Heineken Hoek, gelegen in het hartje van de stad Antwerpen aan de Keizerlei, waar thans het nieuwe kantoor van Hei neken België gevestigd is. Van links naar rechts de heren Kortleven, Weemaels, mevrouw Brabants en de heer Boreel. De stad Gent herdacht begin september het feit, dat het 400 jaar geleden was, dat de Zuidelijke Nederlanden onder andere vrijheid van godsdienst verleend werd. Het daarbij getekende pact staat in de geschiedenis bekend als de Pacificatie van Gent. Behalve allerlei herdenkingsplechtigheden, zoals een acade mische zitting in aanwezigheid van prinses Beatrix en prins Albert werd er in Gent ook een Nederlandse week georgani seerd. Heineken nam hieraan deel met een etablissement in het Nederlandse dorp, opgericht op het plein voor de St. Bavo. Duizenden Gentenaren en toeristen hebben op deze manier (vaak voor de eerste keer) kennis kunnen maken met onze bieren Heineken en Amstel Gold. De exploitatie van onze stand was in handen van onze regionale importeur, de heer Van Hulle te Drongen. De heer en mevrouw Van Hulle, (3e en 4e van links), de heren Boreel en Kortleven, omringd door lieftallige Belgische ..Volendamse" meisjes. Een overzicht van een gedeelte van het Nederlandse Dorp met de gezellige drukte zoals die er gedurende de gehe le week geheerst heeft.

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 9