BODEM BROUWKETEL VERNIEUWD VOOR HET EERST 4 MILJOEN HL! verkrijgen, zijn veel brede transportbanen geïnstal leerd, die een relatief lage snelheid hebben. Hierdoor zal het bekende geluid van het flessengerinkel duidelijk minder zijn. Nieuw is ook dat de controle op de vulhoogte, waarvoor vier inspectiemachines staan opgesteld, plaatsvindt voor dat de flessen naar de sectie gaan waar zij geëtiketteerch worden. Het voordeel van deze opstelling is dat, in geval van een storing, de „door stroming" van de flessen De hydraulische pompen in de kelder-dienstruimte. door de sectie etiketteerma chines niet nadelig beinvloed wordt. De etiketteermachines zijn in staat zo nodig ook rug etiketten te verwerken. In verband met de totale voor de colonne beschikbare vloeroppervlakte was het in een aantal gevallen noodza kelijk de krattenbanen boven elkaar aan te brengen. Wanneer colonne 10 op volle capaciteit draait is iedere 20 tot 25 minuten een vrachtwa gencombinatie met een la ding van (gemiddeld) 22 pal lets nodig om de geprodu ceerde hoeveelheid weg te halen. In het Bossche brouwhuis vond van medio september tot begin oktober jl. een spectaculair karwei plaats, waarbij de bodem van wortketel no. 2 door een geheel nieuwe constructie werd vervangen. Op de foto ziet u de bovenkant van de ketel en links op de achtergrond de kegelvormige bodem, die beide ten behoeve van het karwei omhooggetakeld waren. Onze vestiging in 's-Hertogenbosch be reikte op 16 september jl. (alweer) een mijlpaal in haar bestaan. Op die datum werd aldaar 's middags om 16.30 uur brouwsel 9165 „uitgeslagen", waarmee tegelijkertijd voor het eerst in één boekjaar de viermiljoenste hectoliter geproduceerd werd. Het uitslaan van het brouwsel en het bepalen van de hoeveel heid en sterkte geschiedde door brouwer C. Heuverling onder toezicht van de douaneambtenaar, de heer G. J. Bran derhorst. Een drietal leden van de Heineken Fanfa re, werkzaam in de ziederij, bracht op het moment van uitslaan de eerste tonen van de Heineken jingle ten gehore. Het hele gebeuren kreeg voorts een feestelijk tintje door de aanwezigheid van het nagenoeg voltallige personeel van de ziederij, leden van de bedrijfsleiding én enkele kratten „geklaard" bier. Na het uitwisselen van gelukwensen en het voorlezen van een brief en een tele gram van respectievelijk ir. A. K. E. ten Bruggen Cate en de heer J. G. M. Kerck- hoffs werd het glas geheven op dit zo veelste gedenkwaardige moment in de historie van de Bossche brouwerij. Binnenkort zal aan alle medewerkers van de ziederij ter herinnering aan de viermil joenste hectoliter een bierpul met spe ciale opdruk worden uitgereikt. Ter informatie diene nog dat slechts een deel van deze 4.000.000 hl bier zijn weg vond of zal vinden op de binnenlandse biermarkt; een groot deel is bestemd voor de export. Grote belangstelling voor de viermiljoenste hecto. Brouwer Heuverling bepaalt, onder het toe ziend oog van de ambtenaar, de hoeveel heid. Het aflezen van de sterkte van het brouwsel door de heer Branderhorst. 5

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 5