Nieuwste Bossche BOTTELCOLONNE in bedrijf Overzicht van dat gedeelte van de colonne waar de flessen uit de pasteur (links) komen en vervol gens naar de sectie (ongeveer in het midden van de foto) gaan, waar zij geëtiketteerd worden. larij II staan opgesteld, was daarmee een feit. Nadat medio januari van dit jaar de eerste onderdelen van de nieuwe flessencolonne ter plaatse waren gearriveerd, kon met de montage worden begonnen. In augustus was het zover dat men de jongste aanwinst van deze bottelarij in de praktijk kon gaan be proeven. H.T.B. was belast met het ontwerp van de nieuwe co lonne, die in samenwerking met het Bossche bedrijf werd geïnstalleerd. Colonne 10 is ontworpen voor een capaci teit van 75.000 flessen (30 cl) per uur, met de mogelijkheid voor het verwerken van „hal ve liters", in welk geval maxi maal 56.000 gevulde en geë tiketteerde flessen per uur kunnen worden afgeleverd. -Een belangrijk technisch ge geven is, dat, met uitzonde ring van de palletbanen tus sen de stapelaar en de ont- stapelaar, voor alle trans portbanen van de colonne hydraulische aandrijving is toegepast. Verwacht wordt dat de colonne hierdoor min der geluid produceert. Om voldoende buffercapaci teit voor de flessen tijdens hun gang door de colonne te Den Bosch, september 1976. De eerste van de miljoenen, door colonne 10 jaarlijks te verwerken, flessen werden in het begin van deze maand door de inpakmachines in kratten neergelaten. De of ficieuze ingebruikneming van de (voorlopig) laatste van de vijf colonnes, die in botte Aanvoer van de lege flessen met op de achtergrond Een pallet vol goed wordt naar buiten getranspor- een van de vullers. teerd. 4

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 4