GASTEN UIT INDONESIË WERELDKAMPIOENSCHAP FUSTENROLLEN AZEN EN AMSTEL IN DE NACHT VAN VALKENBURG De Indonesische delegatie, die enige tijd geleden deelnam aan de Najaarsbeurs in het Jaarbeurscomplex in Utrecht, bracht op 8 september jl. een bezoek aan Hei- neken. Nevenstaande foto werd genomen in onze Amsterdamse vestiging aan de Stadhouderskade. De echtgenote van de public relations manager van de met ons geassocieerde brouwerij in Soera- baja, mevrouw Indra Suhari (eerste rij derde van links) maakte deel uit van de groep. Hurkend de leider van de delegatie, de heer Agus Kusnendar. Op de achterste rij rechts met zonnebril, de heer Firman Subardjo, van de Economische en Han delsdivisie van de Indonesische Ambas sade, die zich in Amsterdam bij het ge zelschap voegde. Als gastheren traden onder andere op drs. A. J. de Roy, groepsdirecteur Azië/Australië en mr. J. Th. Kappelle, hoofd concernstafdienst public relations (midden achterste rij). Een nieuwe tak van sport geboren! Op 28 augustus jl. werd te Someren-Eind (NB) het eerste wereldkampioenschap fustenrollen gehouden. Over een afstand van 10 kilometer moest een met 50 liter water gevuld bierfust worden gerold tussen de plaatsen Maarheeze en Someren-Eind. Dit geschiedde door ploegen van twee per sonen (die elkaar konden aflossen) zodanig dat het fust slechts met de handen óf met de voeten werd voortbewogen, waarbij het fust de grond niet mocht verlaten. De organisatie was in handen van de Invalidenbond Someren, de baten kwamen ten goede aan Het Rode Kruis. Het startschot werd gelost door burgemeester J. G. C. van Greunsven van Maar heeze en de burgemeester van Someren, de heer H. A. J. Roels, reikte bij de finish de prijzen uit. Dat de finish bereikt werd, werd door de duizenden toeschouwers al als een soort wonder beschouwd; 10 km rollen met een vol fust is geen kleinigheid! De tijd waarbinnen het gebeurde was een tweede wonder: de eersten arriveerden in een tijd van 1 uur, 9 minuten en 19 seconden. Na de prijsuitreiking kon als voorlopig resultaat een envelop met 1.000 gulden worden overhandigd aan de voorzitter van het plaatselijke Rode Kruis, 's Avonds vond een geanimeerd „fustenbal" plaats in café 't Centrum in Someren-Eind. De wielervedetten van het afgelopen seizoen, onder aanvoering van wereldkam pioen en winnaar van de Amstel-Goldrace Freddy Maertens, etaleerden hun kwali teiten achter dernymotoren in het vermaarde „Criterium der Azen", dat vrijdag 10 september als onderdeel van het jaarlijks terugkerende spektakel „De Nacht van Valkenburg" op Limburgse bodem werd gehouden. Een kleine twintigduizend toeschouwers heeft zich kunnen vergapen aan coryfeeën als Felice Gimondi, Raymond Poulidor, Lucien van Impe, Eddy Merckx, Joop Zoete melk en Hennie Kuiper, en aan een door organisator Huub Marx voortreffelijk opge bouwde internationale show met drumbands, acrobaten, clowns en een grote groep fenomenaal rolschaatsende jonge Frangaises. Onze brouwerij had alles wat aan een wielercircus franje geeft van stal gehaald, zodat de ook met cafés goed bedeelde toeristenplaats een schui mende veste van met name Amstel-bierreclame was. Winnaar van de met veel la waai opgetrokken derny- koers werd de dit jaar nau welijks te kloppen Freddy Maertens met zijn Belgische gangmaker Dewachter. 31

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 31