Wat nieuw is, wordt oud Ingezonden brieven In memoriam J.G.H. ROMPEN In memoriam P. HOFMAN ONZE DIENST VERLIETEN J. Mengers (econ. zaken - A/Wet) Mej. A. Lodeweegs (publ. rel. - A/Wet) Mevr. M. Mesar (H.R.C. - R/Cr) V. Montes da Silva (int. dienst - A/Mau) M. J. T. Buys (kwal. dienst - A/Mau) Postzegel Kigali De heer H. Otter is zo vriendelijk ge weest ons nog een aantal postzegels te sturen van de bottelarij van de limona- derie in Kigali (Rwanda). Wij kunnen 15 verzamelaars een zegel rijker maken; mochten er meer aanvra gen komen, dan gaan we de postzegels verloten. Telefonische aanvragen die nen vóór 10 november binnen te zijn bij Els Reijnders, 020-702172. Wanneer het woord museum valt, denkt men automatisch aan ouderwetse voor werpen, aan vergeelde documenten en aan stof. Slechts zelden ziet men in, dat de artikelen die vandaag gloednieuw zijn, binnen niet al te lange tijd oud zullen zijn. Marcel Eyck, medewerker public rela tions, die al jaren bezig is met onder andere het verzamelen van stukken voor het toekomstige Heineken museum, ver zamelt daarom naast al het oude, ook nieuw reclamemateriaal, briefpapier dat net is uitgekomen, etiketten die gisteren voor het eerstwerden gebruikt, om maar enkele voorbeelden te noemen. Het is echter zijn ervaring, dat veel nieuw ma teriaal niet door hem wordt ontvangen, omdat degenen, die het bestellen of die het gebruiken, er niet aan denken dat nieuw maar kort duurt. Hij ontvangt alles dat officieel wordt rondgestuurd, maar al het andere kan alleen verzameld worden met uw hulp. Kan hij op u rekenen? Oude stukken worden ook nog steeds naarstig bijeengebracht. Zo kwam in mei van dit jaar in Holland een zwaar transport aan üit Frankrijk met brouw ketels, een koelapparaat, een fusten- pekmachine, een hopmolen en enkele andere voorwerpen uit het verleden. Dus mocht u ook eens tegen iets ouds aanlopen, gooi het dan niet weg, stuur het naar Eyck en denk nooit: 'Daar doe je de voddenman niet eens een plezier mee'. De doodenkele keer dat dat waar is, zal Eyck het graag voor u weggooien. Maandag 5 oktober 1976 ontvingen wij het schokkende bericht, dat de heer J. G. H. Rompen op reis naar zijn vakantiebestemming plotseling was overleden. De heer Rompen werd 63 jaar. Hij trad op 1 mei 1948 in onze dienst. In hem heeft het concern een medewer ker verloren, die gedurende een lan ge reeks van jaren de belangen van Heineken in het Zuiden en in later ja ren ook in België op bijzonder con sciëntieuze wijze heeft gediend. Zij die met hem werkten, verliezen in hem een loyaal medewerker en een fijne collega. Als mens heeft hij zich on derscheiden door zijn integriteit en zijn optreden, wars van alle uiterlijk vertoon. Diep getroffen door dit heen gaan, gaan onze gedachten uit naar zijn echtgenote en kinderen, voor wie hij een zo voortreffelijk man en vader was; zijn gezin dat voor hem altijd op een eerste plaats is gekomen. Vele vrienden hebben hem naar zijn laat ste rustplaats begeleid. Zij allen zul len Jan Rompen in vriendschap en respect in hun herinnering bewaren. Moge hij rusten in vrede. Nou dachten we dat we in één klap allemaal gelukkig kunnen worden. U raadt het al, we willen ons paard de naam geven van dat nieu we lid. We nemen tenminste aan dat zijn proeftijd voorbij is en dan telt ie helemaal mee. We zien het al volgend jaar: "Wij zetten ons in voor Ruud" (laten we zeggen dat ie zo heet), da's toch veel leuker dan "Wij proberen het Bronzen Brouwerspaard in ons bezit te hou den". En bovendien zeggen ze toch altijd datje man en paard moet noemen? Mogen we u opzadelen met het doorspelen van dit verzoek? We hopen dat u slaagt (paardeslager, ha. ha). Met vriendelijke dank voor uw medewerking. Enige leden van de Amsterdamse ploeg. Geachte redactie van Vers van 't Vat! Wij zitten met een klein probleem waarbij u ons misschien kunt helpen. Op de concernsportdag in Hattem heeft onze ploeg als overwinnaar het Bronzen Brou werspaard mee naar huis kunnen nemen. We moesten natuurlijk een mooi plaatsje voor het goede dier vinden. Nou, dat is gelukt. Hij staat op de kamer van onze bedrijfsleider. Hij voelt zich daar lekker en de baas vindt het ook niet onplezierig. Maar hij en wij ook noemen een beessie graag bij zijn naam, maar hoe kom je daar nou op, hè? Vers van 't Vat bracht ons op een idee. In het stuk over dat leerbeslag en zo van devier levende paar den staan hun namen en als we goed ge ïnformeerd zijn, dan zijn dat toevallig dezelf de als de voornamen van vier van de heren van ons hoogste college. Maar we hebben vijf leden van de raad van bestuur, dit bete kent dat er één zijn naam niet kwijt kan aan een paard en economisch zal het wel niet verantwoord zijn om speciaal daarvoor een paard aan te schaffen. Op maandag 18 oktober kwam het voor ons toch nog onverwachte be richt, dat onze districtverkoopleider Pieter Hofman in Groningen was overleden. Een gevoel van onrechtvaardig heid, van gewoon niet begrijpen waarom Piet op slechts 53-jarige leeftijd van zijn gezin en zijn vrienden is weggenomen, bekruipt allen die deze enthousiaste en spontane man hebben gekend. En dat zijn er veien, want Piet was in het bezit van een na tuurlijke gave, namelijk „belangstel ling voor mensen en werken met mensen", waardoor hij zich moeite loos binnen en buiten de onderne ming veel vrienden heeft gemaakt. In de bijna vijftien jaar, die zijn ver lopen sinds hij op 1 november 1961 bij de Amstel Brouwerij in dienst trad, heeft Pieter Hofman steeds bij thuis- verbruik bier gewerkt. In het begin als vertegenwoordiger, en later als dis trictverkoopleider is hij met de stimu lerende werkwijze, die hem zo eigen was, een voorbeeld geweest van wat met samenwerking tussen mensen te bereiken valt. Het heengaan van Piet is voor me vrouw Hofman en zoon Jos het ver lies van een onvergetelijke man, va der en allerbeste vriend. Wij wensen hen toe, dat de velen, die zij in de loop der jaren tot hun vrienden moch ten gaan rekenen, hen ook in de toe komst terzijde zullen staan. Moge Pieter Hofman rusten in vrede. 29

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 29