EERSTE PRIJS VOOR BOSSCHE BEDRIJFSBRANDWEER INDOORTRAINING ZOETERWOUDE VAN START durfde te beslissen „inpakken en weg wezen" maar wat ons betreft ,,met lof". Tegen het nieuwe, jonge P.U.R.-bestuur zeggen wij: Hartelijk welkom! Nog niet eens de „ambtsketen" overgenomen hebbend, boekten Riet Bout en de heren Kloppert en Van Hasselt (van wie de laatste reeds bij de eerste wedstrijd aanwezig was) een leuk resultaat met het verkrijgen van deze ruimte voor de biljartvereniging. Ook willen wij hierbij al diegenen (en in het bijzonder de heer Sloot), die ons in de achter ons liggende, moeilijke perio de hebben geholpen, onze grote erken telijkheid betuigen. Tot slot nog een woord van dank aan leden en bestuur waarin vooral de heren Westendorp en Koopmans zo'n belang rijke rol speelden. Dat wij na 25 maanden met onze leden zó terugkomen is alleen mogelijk bij een kerngezonde vereniging en daarom jon gens, namens het bestuur onze dank. Het is grote klasse! JandeGeus secretaris Momentopname van de eerste avond in het nieuwe „home" van de Rotterdamse biljarters. In het kader van „Kinderen door brand bedreigd" organiseerde Rank Xerox Nederland B.V. op 11 september jl. brandweerwedstrijden in Venray, waar aan 12 ploegen deelnamen. Onze be drijfsbrandweer uit Den Bosch behaalde daarbij de eerste prijs, een fraaie wissel beker (links op de foto) door de opdracht tot een goed einde te brengen. Dit was de opdracht: Hedenmorgen is brand uit gebroken in een kinderverblijf in Renk- huizen. Oorzaak: een dakbedekker liet per ongeluk zijn brander door een gat in het dak vallen. De brander kwam in de hal terecht, waar op dat moment een tiental kinderen en een leidster aanwezig waren. De leidster wist zich met de kin deren in veiligheid te brengen. Het noodlot wilde echter dat twee van haar beschermelingen in het lokaaltje achter bleven, bedreigd door vuur en rook. Tot zover de opdracht. Een ongeluk komt zelden alleen. Zo ook hier. De brandweerploeg, die uitrukte naar het kinderverblijf, werd onderweg onverwachts met een ongeval gecon fronteerd. Een fietser was juist voordat de brandweerauto met loeiende sirene verscheen, door een automobilist aan gereden. De brandweer was toen ge noodzaakt te stoppen en het slachtoffer Dinsdag 9 september jl. ging de H.I.T.Z. (Heineken Indoortraining Zoeterwoude) van start met het eerste uur trimmen in de nieuwe sportzaal van instituut Van Hondt in Leiderdorp. Er was een flinke opkomst, vijftien sportievelingen van wie zeven dames. Over de training (met on der andere oefeningen op muziek) was men bijzonder enthousiast. H.I.T.Z. telt nu 27 leden, van wie acht dames. Er wordt eenmaal in de week een uur getraind. Nieuwe leden kunnen pas toetreden als er een plaats vrijkomt. Bij een eventuele grote toeloop van nieuwe leden zal worden getracht een tweede trainingsuur vast te leggen. Op de foto ziet u de actieve leden tijdens hun eerste indoortraining. te helpen. Aangekomen bij de brand ontdekte de rest van de ploeg, dat niet het hele klasje in veiligheid was. Eén kind stond angstig op het raam te bon zen. De hal en de deuren stonden in brand, maar via het dak lukte het om het lokaal én het kind te bereiken. Het twee de kind werd na enige verkenning in een kast gevonden Nadat deze beide kinde ren in veiligheid waren gebracht, was de brandweer „het vuur" snel meester. 25

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 25