deel van het gebouw, zijn maar liefst 45 hijsconstructies (trekken) voor de de cors en dergelijke ondergebracht. De orkestbak, eveneens op en neer be weegbaar, biedt behalve zijn eigenlijke functie, nog andere mogelijkheden. Brengt men de vloer ervan op gelijke hoogte met het toneel, dan wordt dit uit gebreid tot in de zaal. Ook is het mogelijk de orkestbak te gebruiken om het vloer oppervlak van de zaal ermee te ver groten. Achterin de zaal, onder het balkon, be vinden zich de controlekamers voor ge luid en licht, alsmede de filmcabine. De Pleinzaal. Kijkje in de bioscoopzaal, de Cinema Club, die plaats biedt aan 185 bezoekers. ...hier geheel gevuld met bezoekers... zestien verschillende plaatsen in het ge bouw zijn, ten behoeve van het aan koppelen van deze verrijdbare buffetten op de water- en afvoerleidingen, specia le aansluitpunten gemaakt. In het ge bouw bevinden zich verder nog vier vaste bars. Dienstruimten Het gebouw heeft een volledige onder- keldering. In dit „onderaardse gewelf" is een groot aantal dienstruimten onder gebracht, zoals kleedkamers, een ar tiestenfoyer, een buffetkeuken, de reeds genoemde traiteursruimte, koelcellen, opslag- en werkruimten. Centraal in het gebouw is een grote goederen- en per sonenlift, die alle verdiepingen bestrijkt, gesitueerd. In het souterrain bevindt zich de kleine bioscoopzaal, de Cinema Club geheten, met 185 comfortabele vliegtuigzetels. Deze zaal heeft een aparte ingang, links van de hoofdentree, met eigen kassa's. Pleinzaal Op de begane grond vinden we, in de linkervleugel van het gebouw, de Plein zaal, die voor vele doeleinden, inclusief filmprojectie, gebruikt kan worden. Deze zaal, met inbegrip van de galerij rondom en het balkon op de eerste verdieping, heeft een capaciteit van 450 tot 550 zitplaaten, afhankelijk van de stoelop- stelling. Voorin de zaal bevindt zich een groot hefpodium (10x4 meter), dat ten behoeve van podiumevenemen ten tot op één meter boven de vloer getild kan worden. Het kan tevens ge bruikt worden voor transport ,van meu bilair naar het souterrain. Op gelijke hoogte met de vloer gebracht vormt het daarmee één geheel. Grote Zaal Aansluitend aan de ruime, centrale ont vangsthal bevindt zich de Grote Zaal. Deze biedt, beneden, plaats aan 522 be zoekers en op het balkon, dat amfithea- tersgewijs oploopt, aan nog eens 312 toeschouwers. Met de twee loges mee gerekend heeft de Grote Zaal een capa citeit van 850 zitplaatsen. Evenals elders in het gebouw zijn voorzieningen ge troffen voor gehandicapten. Het toneel is bijna zeshonderd vierkante meter groot (35 x 17 meter). In de toneeltoren, met zijn negentien meter hoogte ook aan de buitenzijde een dominerend onder Belangrijke rol Het nieuwe Casino heeft inmiddels de periode van proefdraaien achter zich. De inrichting van het gebouw (waarbij let terlijk aan alles is gedacht, vooral aan de hand van de inventarisatie van fouten en tekortkomingen in het oude gebouw), alsmede het „levende dienstenpakket", bestaande uit ruim dertig personeelsle den en een groot aantal part-timers, staan borg voor een vlekkeloos verloop van de gang van zaken in het gebouw. Deze gang van zaken wordt gekenmerkt door de multifunctionele exploitatie. De ze kan intensief worden doorgevoerd omdat enerzijds het gebouw groter is dan het oude en anderzijds de ligging van de verschillende ruimten, in combi natie met een uitstekende geluidsisola tie, een gelijktijdig en flexibel gebruik van deze ruimten mogelijk maakt. Hier door kunnen diverse soorten evene menten met verschillende soorten pu bliek gelijktijdig plaatsvinden, zonder dat onderling stoornissen optreden. Ongetwijfeld zal Casino Den Bosch in zijn nieuwe gedaante en door zijn veel zijdigheid aan functies een belangrijke rol spelen in zowel het culturele en so ciale als het zakelijke en recreatieve uit gaansleven van de bevolking van Bra bants hoofdstad 85.000 inwoners en omgeving. Gaf het jaar 1973 een to taal van 312.000 bezoekers te zien, di recteur Luc van Gent, adjunct-directeur Tom Odems en hun mede werkers verwachten vol- j;^:i k gend jaar gastheer te zullen zijn voor 400.000 tevreden bezoekers. bbSSm 15

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 15