Casino Den Bosch is weer terug Het nieuwe Casino, in de laatste fase van de bouw, gezien vanaf de St. Jan. Na bijna veertig jaar een belangrijke plaats te hebben ingeno men in het uitgaansleven van Brabants hoofdstad, sloot Casi no Den Bosch op 26 mei 1974 zijn deuren. Nauwelijks twee maanden later ging de beuk erin en maakten de slopers in korte tijd het gebouw met de grond gelijk. Uit de puinhopen verrees een totaal nieuw Casino, zesduizend vierkante meter groot en met een inhoud van zestigduizend kubieke meter. Bij het verschijnen van deze uitgave is (op 9 september jl.) het filmprogramma gestart, werd (op 12 september jl.) het eerste koffieconcert gehouden en gaf (op 17 september jl.) een ope ningsrevue de officieuze ingebruikneming aan. Zaterdag 16 oktober a s. zal de Commissaris der Koningin voor de provin cie Noord-Brabant de officiële opening verrichten. Voor deze feestelijke gebeurtenis worden zeventienhonderd gasten ver wacht. Casino Den Bosch is weer terug. Groter en fraaier, met een uiterst doordachte inrichting, voorzien van de meest moderne snufjes met hier en daar een regelrechte primeur. De functies van het vroegere gebouw (schouwburg, concertgebouw, bioscoop vanaf 1960 ruimten voor vergaderingen en fes tiviteiten) worden in het nieuwe Casino niet alleen voortgezet, zij zijn ook uitgebreid door de aanwezigheid van faciliteiten voor congressen, tentoonstellingen, beurzen en modeshows. Het belangrijkste punt is echter dat, in tegenstelling tot voor heen, nu sprake is van een multifunctionele exploitatie. Het geen wil zeggen dat in de beschikbare ruimten (die onderling van elkaar gescheiden of aan elkaar gekoppeld kunnen wor den) diverse soorten evenementen met verschillende soorten publiek gelijktijdig zonder stoornissen kunnen plaatsvinden. De normale bezoekerscapaciteit bedraagt ruim 1800. Bij grote evenementen, zoals Carnaval, wanneer alle ruimten inclusief foyers en de toneeltoren (begane grond) aan elkaar gekoppeld zijn, kan deze capaciteit opgevoerd worden tot 6000! Reeds jaren bestaat er een goede relatie tussen Casino Den Bosch en ons concern en met name Heineken Den Bosch heeft een grote betrokkenheid getoond bij de totstandkoming van het nieuwe gebouw. Ons bouwbureau heeft, door het ge ven van adviezen op het gebied van installaties en het bege leiden van de inrichting van het horeca-gedeelte, een belang rijk aandeel gehad in de realisering van een voor dit nieuwe Casino op maat gesneden horeca-exploitatie. In onze volgen de uitgave zullen wij op deze nieuwe aanwinst voor Den Bosch en omstreken nog nader terugkomen. zijn assistenten draait de tent, in verband met de komst twee dagen tevoren en het vertrek een dag later van de verzorgers, in totaal acht dagen. In 1952 had Hoogvliet drie man personeel: een kok, een kelner en een afwashulp. Dit jaar werden de verschillende werk zaamheden uitgevoerd door acht man (geen beroeps), die acht volle dagen van elk vijftien uur zonder rustdag met enthousiasme voor hun C.H.I.O. bezig waren. Zoals trouwens elk jaar weer; de meesten van hen zijn al meer dan tien jaar bij de ploeg, één zelfs draait al 22 jaar mee! Hoogvliet zelf is ook van de vroege ochtend tot de late avond in de weer. Hij heeft het toezicht, de verantwoording van de bonnen, doet de inkoop, de statistieken en nog vele andere zaken. Ook na zijn pensionering (in 1977) hoopt Hoogvliet zijn werk als „spullebaas in het Kralingse Bos" (grinnikend: „Schrijf dat maar") nog een aantal jaren voort te zetten. Wij zijn er zeker van dat dit voornemen de verzorger der verzorgers allerwegen in dank zal worden afgenomen. P. (Piet, voor zijn vele vrienden) Hoogvliet: 25 jaar de intendance-tent draaiende houden. 5

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 5